środa, 20 maja 2015

"Książeczki z teczki dla dziewczynki"

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Format: 290 x 240 x 25 mm

Kategoria wiekowa: 4 - 6 lat

Cena: 14,90 zł

                                                 Książeczki aktywizujące z zadankami cieszą się w naszym domu dużym zainteresowaniem oczywiście ku mojej uciesze. Z tego powodu regularnie sięgamy po nowe tytuły. W ten oto sposób w ręce moich maluchów trafiła interesująca pozycja pt.  „Książeczki z teczki dla dziewczynek”. Jest to ciekawy zestaw plastyczno-edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym. Różowa teczka z poręcznym uchwytem kryje w swoim wnętrzu same wspaniałości, które nie pozwolą nikomu się nudzić.
Są tutaj dwie książeczki z zadankami oraz zestaw kolorowych kredek. Pierwsza z książeczek (16 stron, format A4) pt. „Bawię się. Zwierzęta” to propozycja stworzona z myślą o wszystkich miłośnikach zwierzaków. Dzieci poznają najróżniejsze ich gatunki a wszystko to za sprawą przyjemnej i zajmującej zabawy. Trzeba przejść prosty labirynt, dopasować dzieci zwierząt do ich rodziców, odgadnąć ich odgłosy i uzupełnić brakujące elementy naklejkami, których jest łącznie aż 60. Za prawidłowo wykonane zadanie natomiast maluch otrzymuje nagrodę w postaci gwiazdki. Moich dzieci nie trzeba było zachęcać by spróbowały swoich sił i sięgnęły po tę właśnie książeczkę ;)
Druga z książeczek (18 stron ) pt. „Hokus pokus” zawiera jeszcze więcej interesujących zabaw edukacyjnych. Są tutaj zadania, w których należy łączyć punkty, jest oryginalne sudoku, kolorowanki czy labirynty. Dzieci mają okazję poćwiczyć precyzję a prościutkie zadanka na pewno do tych działań zachęcają. Do pracy zachęca także równie przystępna i kolorowa szata graficzna oraz, podobnie jak poprzednio, zestaw kolorowych naklejek, które dzieci tak lubią.
W połączeniu z kredkami cały zestaw jest bardzo fajny, kolorowy a dzieciaczki mogą się przy nim świetnie bawić. Zadanka są prościutkie i raczej nie sprawiają maluchom większych problemów i aż skoda, że nie ma ich więcej, tak by zabawa mogła trwać dłużej. Mimo to na pewno warto po niego sięgnąć gdyż poprzez tego typu ćwiczenia dzieci rozwijają zdobyte dotąd umiejętności a także bawią się przyswajając nowe rzeczy. Polecam ;)


W serii również:
"Książeczki z teczki dla chłopca"Brak komentarzy: