piątek, 22 maja 2015

"KONIKOWO - Poznaj konie po ogonie!" Knizia Reiner

Wydawca gry: Egmont

Wiek graczy: 5 - 105 lat

Ilość graczy: 2 - 4

Czas rozgrywki: 15 min.

Data wydania: 07.04.2015 r.

Cena detaliczna: 39,90 zł

                                                                             Sklep Egmont: 35,91 zł
Maleńkie kartonowe pudełeczko zawiera:
21 kafelków różnokolorowych koni
5 kafelków flo
2 kostki z kolorami
Króciutką instrukcję gry

Celem gry jest zdobycie jak największej ilości kafelków. Gra jest bajecznie prosta. Rozkładamy kafelki na stole w kolejności zupełnie przypadkowej a następnie rzucamy kostkami. W zależności od tego jakie kolory wyrzucimy staramy się jak najszybciej odnaleźć konia im odpowiadającego. Kto pierwszy ten lepszy. Konie są albo dwu albo jednokolorowe i zawsze jest tylko jeden odpowiadający kolorom  z kostek. Gdy natomiast po raz drugi wypadną dane kolory i pożądanego konika nie ma już na stole chwytamy flo z najniższym numerem. Gra kończy się gdy wszystkie kafelki flo znikną ze stołu.
Gra jest typowym przykładem gry rodzinnej. Myślę, że z powodzeniem mogą grać w nią już maluchy, które rozróżniają dobrze kolory i właściwie tyle wystarczy. Oczywiście ważna jest szybkość, bo kto pierwszy znajdzie konika zdobywa kafelek, ale i tę umiejętność można w sobie wypracować. Gra jest ogólnie bardzo emocjonująca, zabawna i dla dzieci jak najbardziej atrakcyjna.
Jeśli chodzi o wykonanie to na pewno jest to gra, która będzie cieszyć nas przez długie lata. Kafelki są wytrzymałe a kostki co ciekawe mają wyżłobione rowki, na których znajdują się kolory więc nie grozi im żadne wytarcie i tu duży plus. Podobają się też same ilustracje koników. Są takie proste, kolorowe i  aż przyjemnie jest zasiąść do gry.
Z obserwacji moich dzieci widzę, że gra im się spodobała. Rozgrywka nie trwa długo, a że przez cały czas wszyscy gracze muszą się w nią angażować nudno nie jest. Grę tak małych rozmiarów (13,5 cm x 13,5 cm) można z powodzeniem zabrać ze sobą do znajomych czy na wyjazd i zagwarantować maluchom fajną rozrywkę w każdej chwili. My na pewno regularnie będziemy po nią sięgać i zachęcamy do zwrócenia na nią uwagi. Może i jest mała, ale ogromnie cieszy nie tylko najmłodszych ;)


Brak komentarzy: