czwartek, 28 maja 2015

Kolorowanki z naklejkami...

Wydawnictwo: MD

Liczba stron: 16

Format: 205 x 275 mm

Oprawa: zeszytowa

Cena: 1,60 zł

Dzieci to mali artyści i właściwie codziennie coś tworzą, malują, rysują, wyklejają, wycinają… Rozwijają w ten sposób swoje zdolności manualne, ćwiczą dokładność, precyzję i świetnie się bawią. Do takich zabaw zachęcają, poza rodzicami oczywiście, najróżniejsze książeczki, choćby np. kolorowanki z naklejkami Wydawnictwa MD.
Kilka takich właśnie kolorowanek przetestowały niedawno moje maluchy i na pewno czas jaki przy nich spędziły zaliczamy wszyscy do tych bardzo udanych, wesołych i twórczych. 

"Kolorowy świat - Zwierzątka z naklejkami" to propozycja skierowana do wszystkich miłośników zwierzaków. Na jej kartach dzieci znajdą rysunki sympatycznego królika, uroczego konika, wesołego psiaka, małej myszki, kolorowej papugi, uśmiechniętej wiewiórki, radosnej krowy, cyrkowego słonia i figlarnego kota. Dzieci w zależności od upodobania mogą pokolorować obrazek samodzielnie lub pokierować się przykładowym wzorem zamieszczonym tuż obok. Poza tym na kolorowankach czeka też na maluchy małe zadanko. Muszą w miejsca wykropkowanych kwadratów nakleić odpowiednie naklejki. Dobra zabawa gwarantowana ;)

"Damy i czarodziejki" oraz "Elfy i wróżki" to kolorowanki skierowane chyba bardziej do dziewczynek. To przecież one uwielbiają księżniczki, wróżki czy elfy i właśnie takie obrazki tutaj znajdą. Podobnie jak poprzednio dzieci mogą skorzystać ze wzoru zamieszczonego obok malowanki i pokolorować ją wedle niego, ale mogą też uruchomić wodze fantazji i stworzyć swoje własne arcydzieło. Tutaj również na obrazkach znajdują się wykropkowane kwadraciki, które należy uzupełnić odpowiednimi naklejkami. 

Moje maluchy z dużym zainteresowaniem sięgnęły po prezentowane tytuły i miały niesamowitą frajdę z tworzenia swoich małych arcydzieł. Każda z książeczek zawiera po 18 małych naklejek, które na pewno urozmaicają zabawę i pozwalają chwilkę odetchnąć małym rączkom od kolorowania. Obrazki w każdym przypadku są nieskomplikowane, staranne i wyraźne. Gorąco zachęcam do zaopatrzenia swoich dzieci w tego typu kolorowanki, na pewno sprawią im one dużą frajdę tak jak to się stało w naszym przypadku ;)2 komentarze:

Agnieszka Mikołajczyk pisze...

Wszystkie dzieci lubia kolorowanki z naklejkami .Moje lubia okleja nimi mieszkanie

Emma Tetka pisze...

u nas też mebelki oklejone ;)