niedziela, 3 maja 2015

"Bezpieczeństwo. Straż Pożarna / Policja"Zastanawialiście się kiedyś jak opowiedzieć swoim maluchom o zadaniach służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo tj. Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego czy Wojska. Jeżeli tak proponuję ciekawą serię, która niedawno ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa MD. Dzieci dowiedzą się z niej bardzo fajnych rzeczy a przy okazji będą miały okazję rozwiązać kilka fajnych zadań i pobawić się naklejkami. Taka edukacyjna zabawa bardzo nam się spodobała ;)

Wydawnictwo: MD

Oprawa: zeszytowa
Format: 210 x 297 mm
Liczba stron: 32
Rok wydania: 2015

Cena: 5,30"Bezpieczeństwo. Policja" to książeczka, która przybliża najmłodszym pracę policji. Dzieci dowiedzą się z niej jak powinno wyglądać zgłoszenie telefoniczne, pod jaki numer dzwonić i w jakich sprawach zwracać się o pomoc do policji. Poznają przy tym masę ciekawostek związanych z pracą policjanta, jego wygląd, miejsce pracy a przy okazji również znaki drogowe, których warto uczyć już od najmłodszych lat. Wszystko to zaprezentowano dzieciom nie tylko w postaci suchej teorii ale przede wszystkim odkrywczej zabawy. Aby dowiedzieć się niektórych faktów należy rozwiązać krzyżówkę, odnaleźć odpowiedź w zawiłym labiryncie lub np. poskładać poprawnie rozsypane litery. Poprzez taką zabawę dzieci uczą się najszybciej i sprawia im to największą frajdę a w tym wypadku zdobyta wiedza jest naprawdę bezcenna.
 Wydawnictwo: MD

Oprawa: zeszytowa
Format: 210 x 297 mm
Liczba stron: 32
Rok wydania: 2015

Cena: 5,30

"Bezpieczeństwo. Straż Pożarna" to również bardzo fajna książeczka przybliżająca tym razem ważną pracę strażaków. Znów poznajemy podstawowe informacje odnośnie pracy strażaków czyli pod jaki numer i z jakimi sprawami zwracać się o pomoc dzwoniąc na numer Straży Pożarnej, jak wygląda mundur strażaka lub w jaki sprzęt wyposażony jest wóz strażacki. Informacje są bardzo ciekawe a przy tym naprawdę warto jest wpoić je maluchom od najmłodszych lat. W tym wypadku również spora część wiadomości przekazana jest za pomocą prostych zadań, które dzieci tak lubią.

Do każdej z książeczek dołączone są kolorowe naklejki adekwatne do tytułu. Cała szata graficzna również jest kolorowa, przejrzysta co zachęca dzieci do nauki i zabawy. Po zaznajomieniu się z takimi publikacjami maluchy zdobędą wiele informacji ale i nauczą się podstawowych zasad bezpieczeństwa uświadamiając sobie co wolno, czego nie i przede wszystkim jak zachować się w sytuacji zagrażającej bezpośrednio ich bezpieczeństwu. Myślę, że nikt nie ma wątpliwości, że takie tematy należy bezwarunkowo poruszać z dziećmi a prezentowane książeczki w fajny i przystępny sposób je objaśniają.Polecam ;)

W serii ukazały się również:

Brak komentarzy: