niedziela, 31 maja 2015

"Asteriks wielka wyprawa"

Wydawca gry: Egmont

Wiek graczy: 6 - 106 lat

Ilość graczy: 2 - 5

Czas rozgrywki: 30 min.

Data wydania: 07.04.2015 r.

Format opakowania: 135 x 135 x 40 mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

                                                                             Sklep Egmont: 35,91 zł

Asteriks i Obeliks to oczywiście Galowie, bohaterowie komiksów, których twórcą był René Goscinny. Niedawno na polskim rynku pojawiła się gra, w której to właśnie ta dwójka, wraz z towarzyszami, wyrusza na wielką wyprawę.

W maleńkim kartonowym pudełku znajdziemy:
12 kart lokacji
5 pionków z podstawkami
1 żeton wioski
25 hełmów rzymskich
Krótką instrukcję gry

Na czym polega gra:
Gra jest banalnie prosta i z tego powodu bardzo atrakcyjna dla dzieci. Aby rozegrać partyjkę należy rozłożyć duże kolorowe karty w kółko na stole. Przy jednej, dowolnej z nich kładziemy żeton wioski a na samej karcie ustawiamy figurki graczy. Oczywiście ilu graczy tyle pionków. Na środku kółka układamy hełmy rzymskie. Pierwszy z graczy obraca dowolną kartę znajdującą się między swoim pionkiem a pierwszym pionkiem przeciwnika stojącym za nim i przemieszcza się na kolejną najbliższą kartę z takim samym obrazkiem do przodu. W ten sposób wędruje wkoło a za każdym razem gdy przekracza kartę startową zdobywa 1 hełm. Zwycięża gracz, który jako pierwszy zdobędzie 5 hełmów i zamelduje się na karcie startowej. Może nie brzmi to zbyt jasno ale gwarantuję wam, że po rozegraniu jednej partyjki wszystko staje się jasne i klarowne.

Mechanika gry jest bardzo prosta i to tylko od samych graczy zależy czy zastosują jakąś taktykę czy też będą losowo sięgać po karty. Wspominając o taktyce mam na myśli zapamiętywanie tego co znajduje się na odwrocie każdej z kart. Wówczas można zacząć planować ruch i powiększać swoje szanse na wygraną, a o to przecież chodzi.
Gra jest emocjonująca, zabawna i przyjemna. Podoba mi się również jej wykonanie. Małe pudełeczko pozwala zabrać ze sobą grę niemal wszędzie a skoro wakacje tuż tuż na pewno warto zaopatrzyć się w ciekawą grę, która nie zajmie zbyt wiele miejsca w torbie podróżnej. Fajne są także figurki postaci i duże karty.
Wspólnie z dziećmi rozegraliśmy już wiele partyjek i zabawa była przy tym przednia. Na pewno uprzyjemni nam jeszcze nie jedną wolna chwilę. Polecam, naprawdę warto ;)

Brak komentarzy: