niedziela, 12 kwietnia 2015

Tytuły, na które mam chrapkę, czyli co już niebawem ukaże się na rynku...Przygotowałam takie swoje małe zestawienie książek, które niebawem pojawią się na półkach sklepowych, a które moim zdaniem zapowiadają się bardzo interesująco i chętnie widziałabym w biblioteczce moich dzieci ;)

Numerem jeden są dwie książki z ilustracjami Manueli Adreani pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” oraz „Królewna Śnieżka”. Miałam okazję zapoznania się z wcześniejszymi publikacjami ilustrowanymi przez tę właśnie panią („Pinokio” i „Alicja w Krainie Czarów”) i naprawdę są rewelacyjne, dlatego z niecierpliwością czekam na kolejne tytuły, które mają ukazać się nakładem wydawnictwa Olesiejuk 15 maja.
Wydawnictwo Papilon uszczęśliwi maluchy natomiast serią książek „Furby Boom”. Ciekawa jestem jak zostanie odebrana ta seria i co zaoferuje najmłodszym. Książeczki ukażą się na początku maja.
Wydawnictwo Św. Wojciech zaoferuje najmłodszym dwie wartościowe lektury z serii „Płatki” tj. „Sarah. Księżniczka” oraz „Rebeka. Wymarzona panna młoda”. Każdy tytuł przybliża dzieciom postacie niezwykłych kobiet z kart Starego Testamentu.
Wydawnictwo Jedność wkrótce zapowiada wydanie pięknych polskich legend „Janosik” oraz „Bazyliszek” oraz z racji, że Pierwsza Komunia już tuż tuż zauważyłam, że w najbliższym czasie zaoferują kilka pięknie wydanych Biblii dla dzieci.
Fajną Biblię zaoferuje również w połowie maja wydawnictwo Bellona.
Z niecierpliwością wypatruję też pojawienia się w sprzedaży kolejnej książki Tomasza Szweda pt. „Wiosna w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce”. Poprzednie części bardzo przypadły do gustu moim maluchom ;)
Razem z dziećmi czekamy również na kilka książeczek z oferty wydawnictwa Skrzat a mianowicie „Zwierzaki rozrabiaki” czy chociażby „Nie taki smok straszny”.

Zapowiada się ciekawie, a Wy, macie jakieś swoje typy?Brak komentarzy: