czwartek, 9 kwietnia 2015

"Świat w obrazkach"Seria Świat w obrazkach liczy ponad dwadzieścia tytułów a każdy z nich charakteryzuje bliżej jedno zagadnienie. Można powiedzieć, że jest to rodzaj encyklopedii dla kilkulatków. Wspaniale sprawdza się bowiem u małych dzieci ze względu na dużą ilość kolorowych a jednocześnie przystępnych ilustracji. Przy tym wszystkim mamy też sporą dawkę informacji, a wszystko w naprawdę atrakcyjnej cenie, brzmi interesująco, prawda?


"Ludzkie ciało"
Wydawnictwo: Olesiejuk
Autor: P. Simon, Emilie Beaumont

Format: 180 x 215 mm
Liczba stron: 130
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2015

Cena: 9,99 zł
„Ludzkie ciało” to zdecydowanie tytuł warty uwagi i przeczytania wraz z dzieckiem. Maluchy przecież tak często pytają nas o to chociażby co mają w brzuszku, zadają pytania odnośnie własnego wyglądu ale też komentują gdy spotykają ludzi różniących się od nich, no i oczywiście pytają skąd się biorą dzieci… 
Dzięki lekturze poznają odpowiedź na te najbardziej nurtujące pytania ale co ważne będą miały możliwość nie tylko przeczytania/wysłuchania, ale też zobaczenia wszystkiego na kolorowych ilustracjach. W lekturze znajdują się bowiem bardzo interesujące ilustracje obrazujące anatomię ciała człowieka, to jak wyglądamy w środku i na zewnątrz, dlaczego i jak się poruszamy czy jak działa nasz organizm. Dzieci poznają pięć zmysłów, dowiedzą się jak rozwija się dziecko w brzuszku mamy, jak przychodzi na świat i jak należy je potem pielęgnować. Wiadomości naprawdę są ciekawe i konkretne bez zbędnych opisów. Moje dzieciaczki słuchały i oglądały z dużą uwagą. W końcu na kartach lektury znalazły obrazki z dziećmi takimi jak one ;)
"Transport"
Wydawnictwo: Olesiejuk
Autor: Marie-Renee Guilloret, Emilie Beaumont

Format: 180 x 215 mm
Liczba stron: 122
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2015

Cena: 9,99 zł
„Transport” to dla dzieci temat fascynujący aczkolwiek nie każdy jego rodzaj jest dla maluszków dostępny na wyciągnięcie ręki. Dziś gdy wszędzie podróżujemy w większości samochodem nawet przejażdżka pociągiem, rejs statkiem, lot samolotem a co dopiero łodzią podwodną to wręcz nieosiągalne marzenie. 
Lektura podzielona została na trzy części. Dzieci poznają więc najróżniejsze rodzaje transportu lądowego, morskiego i powietrznego. Dowiedzą się, że kiedyś ludzie nie mieli roweru a co tu dopiero mówić o aucie, chodzili na pieszo a do transportu używali zwierząt. W miarę rozwoju cywilizacyjnego, postępu technicznego, powstawały coraz to nowocześniejsze pojazdy. Dziś widok  ciężarówki, autobusu, tramwaju, roweru czy motocykla nikogo nie dziwi. W dalszej części lektury przyjrzymy się różnorodnym statkom pływającym po wodach naszej planety oraz tym przemierzającym przestworza a nawet latającym gdzieś dalej w kosmosie. Przygoda z taką lekturą to prawdziwa podróż w nieznane. Dzięki ilustracjom identyfikacja danego środka transportu nie będzie już dla dzieci żadnym problemem.

Seria książek Świat w obrazkach w bardzo kolorowy sposób obrazuje świat wokół nas, pomaga w znalezieniu odpowiedzi na interesujące dzieci pytania ale też prezentuje nowe, dotąd nieznane zagadnienia. Zachęcam do zwrócenia na nią uwagi, bo jest naprawdę świetna ;)
2 komentarze:

Kasia Janicka pisze...

Piękna oprawa i duża wartość edukacyjna!
Pozdrawiam

Katarzyna O pisze...

Pamiętam podobnie wydawane książki z mojego dzieciństwa. :)