niedziela, 19 kwietnia 2015

"Kuchnia polska dla każdego"

Wydawnictwo: Bellona

Oprawa: miękka

Format: 205 x 250 mm

Liczba stron: 256

Rok wydania: 2013

Cena: 23,90 złLubię gotować, szczególnie gdy w grę wchodzi kuchnia tradycyjna, taka nasza – polska. Moją uwagę zwróciła w związku z tym właśnie publikacja pt. „Kuchnia polska dla każdego” a jak się później okazało był to prawdziwy strzał w dziesiątkę ;)
Książka jest kopalnią pomysłów, dzięki którym możemy wyczarować w swojej kuchni wspaniałe smakołyki. Co ważne przepisy skierowane są do szerokiego grona odbiorców. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno amatorzy jak i bardziej doświadczeni miłośnicy kuchni. Przepisy natomiast są bardzo różnorodne i wygodnie dla czytelnika posegregowane w kilku kategoriach: Przystawki i przekąski, Zupy, rosoły i buliony, Dania mięsne (wołowina, baranina, cielęcina, wieprzowina), Dania z drobiu (indyk, kurczak, kaczka, gęś), Ryby i owoce morza, Pączki i faworki, Potrawy mączne, Warzywa i sałatki, Konfitury, wypieki i desery. Dla każdego coś smacznego ;)
W każdym z działów znajdziemy popularnie znane i lubione potrawy. Tuż obok nich każdorazowo znajduje się kolorowa ilustracja gotowego dania, zrozumiały i konkretny opis wykonania oraz lista potrzebnych składników. W większości są to potrawy wymagające małego nakładu pracy i czasu a to oczywiście bardzo mnie cieszy. Poza tym składniki potrzebne do realizacji przepisów są ogólnodostępne i bez problemu możemy się w nie zaopatrzyć.
Bardzo spodobała mi się kolorowa szata graficzna lektury oraz sam jej układ. Każdy dział ma inny kolor, jest przejrzyście i czytelnie mimo iż na jednej stronie znajdują się zazwyczaj dwa przepisy. Przy takiej publikacji pracuje się więc naprawdę bardzo przyjemnie a z doświadczenia wiem, że to naprawdę zachęca do działania ;)
Lektura może z powodzeniem posłużyć nam nie tylko do przyrządzania codziennych posiłków ale również do przygotowania menu jakiegoś rodzinnego spotkania czy przyjęcia. Już zdążyłam skorzystać z niej kilka razy i wiem, że jeszcze nie raz to zrobię bo jest naprawdę świetna. Myślę, że taka lektura z powodzeniem mogłaby zasilić biblioteczkę zarówno każdego kto choćby od święta chciałby zabłysnąć w kuchni jak i osób zajmujących się tym na co dzień. Polecam ;)

1 komentarz:

Jagoda Maj pisze...

Świetna książka, wczoraj przeglądaliśmy ze współlokatorką zanim poszłyśmy na zakupy :)