poniedziałek, 27 kwietnia 2015

"Kogutek Ziutek i gąska Lutka" Barbara Sudoł

Wydawnictwo: Skrzat

Oprawa: miękka szyta
Format: 290 x 195
Liczba stron: 32
Rok wydania: 2007

Cena: 5,52 zł


Rymowane bajki mają to do siebie, że akcja w nich toczy się wartko i nie ma miejsca na nudę. Taka właśnie jest bajka pt. "Kogutek Ziutek i gąska Lutka", jej czytanie sprawia po prostu ogromną radość dzieciaczkom.
O przygodach kogutka Ziutka powstała swojego czasu imponująca seria kolorowych książeczek, która oczywiście nadal dostępna jest na rynku. Nie znam pozostałych części niestety, ale ta naprawdę jest bardzo fajna i ciekawa. Maluchy przeczytają tutaj o tym jak młodego kogucika odwiedza daleka krewna, gąska Lutka. Niestety szybko okazuje się, że ów gość jest nieodpowiedzialny a w dodatku naiwny przez co pakuje się w ogromne tarapaty. Ziutek bardzo polubił Lutkę więc czym prędzej spieszy jej na ratunek, ale czy uda mu się odnaleźć nieszczęsną krewną...
Kogutek Ziutek to postać, której nie można wręcz nie polubić. Jest sympatyczny, przyjacielski, pomocny i odważny. Dzięki niemu maluchy poznają świat ucząc się i bawiąc jednocześnie.
Książeczka jest bardzo kolorowa. Ilustracje do tekstu stworzyła Agata Nowak. Są one wielobarwne, proste, ciepłe i pełne humoru. Sam utwór natomiast napisany wierszem, bardzo melodyjny i zabawny. Razem z ilustracjami tworzy piękną lekturę dla najmłodszych, przy której można miło spędzić czas. Zachęcam gorąco do sięgnięcia właśnie po nią, ale też do zwrócenia uwagi na pozostałe tytuły z serii ;)
1 komentarz:

Basia Kastelik pisze...

Obserwuję ;* super blog :) mam nadzieję ,że też zaobserwujesz ;*
http://versashess.blogspot.com/