piątek, 20 marca 2015

"Zwierzęta chronione w Polsce" Paweł Czapczyk

Wydawnictwo: Publicat

Oprawa: twarda

Format: 290 x 205 mm

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2005

Cena: 14,78 złOtaczający nas świat jest niezwykle piękny i różnorodny, bogaty w najróżniejsze gatunki roślin i zwierząt. Niestety część z nich, również w Polsce, zagrożona jest wyginięciem i dlatego objęta została ochroną. Jeżeli zainteresował was ten właśnie temat zajrzyjcie do kolejnego już wydania książki „Zwierzęta chronione w Polsce”, na kartach której autor objaśnia czytelnikom dlaczego powinniśmy chronić przyrodę charakteryzując bliżej 21 wybranych gatunków zwierząt chronionych żyjących na terytorium naszego kraju. Najczęściej zamieszkują one parki narodowe oraz rezerwaty przyrody, które stworzone zostały min. właśnie z myślą o nich.
Lektura dość szczegółowo obrazuje życie każdego z omawianych gatunków. Poznajemy w ten sposób ich tryb życia od momentu narodzin, dowiadujemy się gdzie dokładnie występują, czym się żywią, jak rozmnażają, jak je rozpoznać i w końcu jak chronić. Publikacja jest ponadto bogato ilustrowana, pełno w niej kolorowych fotografii oraz rysunków co ułatwia identyfikację gatunku i rewelacyjnie uzupełnia ciekawy tekst.
Książka, mimo iż nie zawiera wykazu wszystkich zwierząt objętych ochroną w Polsce, a jest ich przecież niemało, jest zdecydowanie warta polecenia. Te 21 gatunków, o których opowiada autor, opisane zostało bardzo interesująco. Jestem miłośniczką przyrody i chętnie podczas spacerów obserwuję zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Lekturę czytałam więc z ogromnym zainteresowaniem i odbieram bardzo pozytywnie, dlatego polecam ją każdemu komu szeroko rozumiany temat przyrody Polski nie jest obojętny.

Brak komentarzy: