sobota, 7 marca 2015

"Zimowe przygody Jeżyka spod Jabłoni" Alicja Ungeheuer-Gołąb

Wydawnictwo: Skrzat

Rok wydania: 2015

Oprawa: twarda

Format: 165 x 240 mm

Liczba stron: 120

Cena: 17,52 zł
Bajki o zwierzętach są szczególnie lubiane przez moje dzieci. Niedawno natknęłam się na bardzo interesującą lekturę ze zwierzakami w roli głównej. Jest to kontynuacja książki "Przygody Jeżyka spod Jabłoni" a jej akcja rozgrywa się pewnej mroźnej zimy. Mowa oczywiście o książce „Zimowe przygody Jeżyka spod Jabłoni”.
Lektura skierowana jest do najmłodszych dzieci bo już od trzeciego roku życia. Podzielona została na 15 króciutkich historyjek, które razem tworzą bardzo ciepłą opowieść o przyjaźni, tolerancji, oddaniu, życzliwości i współpracy. Poznajemy przy tym sporo najróżniejszych bohaterów wspólnie z Jeżykiem mieszkających w ogrodzie jak np. Zajączka, Gronostaja, Wiewiórkę, Jeżynkę, Kundla, Wróbla, Sikorkę i Srokę. Pewnie dziwi was, że niektóre z tych zwierząt w zimie nie śpią głębokim snem. Otóż obudziły je sylwestrowe petardy. Dzięki temu Jeżyk wraz z przyjaciółmi po raz pierwszy miał okazję zobaczyć zimę i jest nią, no cóż tu dużo mówić - oczarowany. Co prawda dokucza mu mróz i trudność w znalezieniu pożywienia, jednak wspólnie dają sobie radę ze wszystkimi przeciwnościami a przy tym świetnie się bawią.
Lektura pełna jest pozytywnej energii a historyjki ciekawe i zajmujące. Duża czcionka zachęca starsze dzieci do samodzielnego czytania a niezbyt długi tekst sprawia, że czyta się je niezwykle szybko i przyjemnie. Ważnym elementem książeczek dla dzieci są oczywiście ilustracje, i w tym miejscu ogromny ukłon w kierunku ich autora Kazimierza Wasilewskiego. Stworzył on piękne klasyczne i barwne ilustracje, aż nie sposób oderwać od nich oczu.
W sumie to cała publikacja zasługuje na pochwałę. Rzadko obserwuję aż takie skupienie i zainteresowanie u córki podczas czytania. Była tą książeczka zauroczona i na pewno nie raz powrócimy do przygód sympatycznego Jeżyka. Szczerze polecam ;)


W serii Bajki o zwierzętach ukazały się również:
Czyżyk i spółka
O kaczce, która chciała dostać się do encyklopedii
Tajemniczy kapelusz i inne opowiadania
W puszczy nad rzeką MarongoBrak komentarzy: