niedziela, 29 marca 2015

"Poszukiwacze przygód. Edukacyjne gry bez agresji i przemocy" Ines Krawczyk, Agnieszka Kozłowska

Wydawnictwo: Święty Wojciech

Rok wydania: 2013

Format: 215 x 305 mm

Opakowanie: kartonowa teczka z gumką

Cena: 25,50 zł

Gry planszowe są obecnie bardzo popularne a moje dzieci uwielbiają w nie grać. Oczywiście dla takich maluchów nie każda planszówka jest odpowiednia dlatego najpierw zapoznaję się z notką wydawcy. W ten właśnie sposób moją szczególną uwagę zwrócił tytuł „Poszukiwacze przygód. Edukacyjne gry bez agresji i przemocy”. Jest to zestaw czterech gier a w jego skład wchodzą:
Zwierzęta Noego – gra planszowa
Pomocnicy Stwórcy świata – gra planszowa
Ludzie Starego Testamentu – obrazkowe domino
Ludzie Nowego testamentu – obrazkowe domino
W skład zestawu wchodzi również pięć kolorowych pionków, kostka do gry oraz krótka instrukcja.

Wszystkie cztery gry łączy tematyka religijna, są proste ale gra w nie sprawia naprawdę ogromną frajdę. Każda z gier jest fajnym sposobem na spędzenie wolnego czasu przez najmłodszych ale też ciekawym pomysłem na zdobywanie wiedzy o Bogu. Przenoszą one bowiem graczy w świat Biblii gdzie czeka na nich Noe ze swoją arką, trzej królowie ze swymi podarkami dla dzieciątka Jezus i wiele innych postaci znanych z Biblii.
Przyznam, że z grami o tematyce religijnej stykam się po raz pierwszy. Jest ich mało na rynku ale są bardzo fajnym sposobem na przybliżanie dzieciom typowo religijnych faktów i ciekawostek.
Moje dzieci do sięgnięcia po te właśnie gry zachęciła już sama kolorowa i  bardzo sympatyczna szata graficzna. Ilustracje są niesamowite ;) Grając w „Zwierzęta Noego” trzeba skompletować zwierzaki z planszy uważając by ich przypadkiem niefortunnie nie stracić. W drugiej planszówce gracz porusza się po planszy dbając jednocześnie o otaczającą go przyrodę zakręca wodę lub segreguje śmieci a celem jego wędrówki jest maleńki położony na niewielkiej górce domek.
Zasad gry w domino myślę, że tłumaczyć nie muszę. Jest ona jednak o tyle ciekawa, że przy każdej z ilustracji widnieje odnośnik do wersetów biblijnych. Jeśli więc gracz nie potrafi dopasować obrazków może pokierować się właśnie nimi a to z kolei zachęca do sięgnięcia po Pismo Święte ;)
Gra promująca chrześcijańskie wartości w dodatku tak pięknie wydana i skierowana jednocześnie do najmłodszych… Czegóż chcieć więcej. Nam bardzo spodobał się cały zestaw. Dzieci często i chętnie sięgają po nie samodzielnie oczywiście zapraszając do gry również resztę rodziny. W końcu im więcej graczy tym weselej. Gorąco polecam ;)
Brak komentarzy: