piątek, 13 marca 2015

"Modlitwy małych rączek - Boże pobłogosław" Lois Rock

Wydawnictwo: Święty Wojciech

Oprawa: twarda, tekturowe kartki

Format: 165 x 165 mm

Liczba stron: 8

Rok wydania: 2011

Cena: 5 zł
Maluchy chętnie i na różne sposoby odkrywają świat. Modlitwy małych rączek to seria książeczek, która wprowadza je w tematykę wiary i religii. W jej skład wchodzą aktualnie trzy tytuły: „Oto ja”, „Dzięki Ci Boże” oraz „Boże pobłogosław”.
Moja córka miała ostatnio okazję zapoznać się z książką „Boże pobłogosław” i okazała się być ona dla niej bardzo atrakcyjna i ciekawa. Tekst stanowi jednocześnie króciutką modlitwę. Dziecku łatwo ją przez to zapamiętać a niewątpliwie pomaga w tym zabawa z wyjmowanymi obrazkami oraz elementami dotykowymi. Maluch uczy się przy tym kształtów, poznaje różne faktury i dowiaduje się, że Pan Bóg obdarza swą opieką i błogosławieństwem każdego.
Maluchy mogą korzystać z książeczki zupełnie samodzielnie oglądając kolorowe i bardzo proste ilustracje zwierząt (niedźwiedzia, słonia, tygrysa), wyjmować i wkładać ich obrazki oraz dotykać różnorodnych materiałów.
Fajnie, że na rynku dostępne są publikacje katolickie skierowane właśnie do tych najmłodszych odbiorców. Dzieci mogą od wczesnych lat uczyć się pięknych modlitw dostosowanych do ich wieku i połączone jest to z ciekawą i zajmującą zabawą. Można po nią sięgnąć w każdej wolnej chwili, a na pewno warto gdyż modlitwa powinna towarzyszyć nam przecież każdego dnia i tego właśnie uczmy nasze dzieciaczki ;)
Zachęcam do sięgnięcia po tę uroczą i wartościową lekturę ;)  


Brak komentarzy: