poniedziałek, 2 marca 2015

"Kurs rysowania. Kwiaty. Wyd. 3" Patricia i Philippe Legendre

Wydawnictwo: RM

Rok wydania: 2014

Oprawa: miękka

Format: 204 x 260 mm

Liczba stron: 64

Cena: 24,90 zł
Od dziecka lubiłam rysować. Po ołówek sięgałam w każdej wolnej chwili. Zaczęło jednak brakować czasu na kontynuowanie tej właśnie pasji. Zaobserwowałam niedawno podobne zamiłowania u mojej córki więc postanowiłam podzielić się z nią własną wiedzą ale też rozejrzałam się za poradnikiem, który pomoże nam w szlifowaniu wypracowanych umiejętności. Sięgnęłyśmy wspólnie po trzecie już wydanie książki „Kurs rysowania kwiaty”.
Niemal cały weekend przeminął nam na rysowaniu. W ruch poszły farby i kredki. Książka okazała się bardzo interesująca, pomocna i wciągająca. Znajduje się w niej mnóstwo praktycznych porad dla osób, które dopiero uczą się profesjonalnego rysunku. Na początku autorzy instruują jak przygotować odpowiednio miejsce naszej pracy i w jakie zaopatrzyć się przybory. Podpowiadają jak uprościć sobie pracę i jak właściwie uchwycić proporcje rysunku. Podpowiadają tez jak i czym kolorować swoje dzieło.
Po takim właśnie wstępie przechodzimy do sedna lektury czyli do samego rysunku. Autorzy zaproponowali nam tu do wyboru rysunek pięknej róży, fuksji, słoneczników, stokrotek, żonkili czy np. bratków.  
 Propozycji jest sporo i są bardzo ciekawe. Przy każdej z nich znajduje się ramka z listą przyborów, które będą nam potrzebne do wykonania naszego malunku oraz niezwykle pomocna instrukcja wykonania krok po kroku.
Lektura w dość interesujący sposób wprowadza czytelnika w świat rysunku. Etapy jego tworzenia wydają mi się być jasne i zrozumiałe. Piękna kolorystyka przykuwa niewątpliwie uwagę i sprawia, że obraz wydaje się być żywy i naturalny. Jest to jedna z tych książek, po którą na pewno sięgnę jeszcze wiele razy. Myślę, że rysować może nauczyć się przecież każdy z nas ale potrzeba jest do tego odrobina silnej woli, cierpliwości i systematyczności. Polecam i życzę owocnej lektury ;)Brak komentarzy: