środa, 11 marca 2015

"Historie biblijne. Bohaterki dla dziewcząt / Bohaterowie dla chłopców"

Wydawnictwo: Jedność

Oprawa: twarda

Format: 208 x 260 mm

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2015

Cena: 16 zł
Opowieści biblijne to oczywiście nic innego jak historie zaczerpnięte z Pisma Świętego. Na kartach Biblii nie trudno wskazać bohaterów, osoby wyjątkowe, odważne, oddane Bogu, gotowe do poświęceń i wielkich czynów. Sylwetki tychże właśnie bohaterów przybliżają młodym czytelnikom w interesujący sposób dwie najnowsze publikacje Wydawnictwa Jedność czyli "Historie biblijne. Bohaterki dla dziewcząt" autorstwa Christiny Goodings oraz "Historie biblijne. Bohaterowie dla chłopców", której autorem jest Peter Martin. 

W książce skierowanej do szerokiego grona czytelniczek znajdziemy 8 niezwykłych historii w których to właśnie kobiety pokazały, że i je stać na wielkie czyny i poświęcenie a ich postawy mimo upływu lat nadal cieszą się ogromnym szacunkiem i godne są naśladowania. Przeczytamy tu np. o siostrze Mojżesza, która kierowana miłością do ukochanego braciszka znalazła sposób by ocalić go przed bezlitosnymi żołnierzami faraona. Piękna Estera natomiast dzięki swej odwadze uratowała nie tylko własne życie ale przede wszystkim całego narodu żydowskiego.

Druga z lektur przybliża sylwetki dzielnych wojowników takich jak Dawid, który nie lękał się  stanąć do walki z ogromnym Goliatem. Wytrwałość i bezgraniczna wiara uratowały natomiast życie trzech młodych mężczyzn skazanych na śmierć w płomieniach… I tutaj czytelnik znajdzie 8 historii a w każdej z nich ludzi pełnych pasji, charyzmy i wiary w Boga, który towarzyszył im nieustannie każdego dnia.

Prezentowane publikacje przybliżają czytelnikom popularne historie biblijne odnoszące się do narodu wybranego, jego przedstawicieli, proroków oraz zwykłych ludzi dla których Bóg stał się w pewnym momencie sensem życia. Mimo, iż opowiedziane zostały przez różnych autorów są do siebie niezwykle podobne. Łączą je nie tylko kolorowe i zrozumiałe ilustracje Simony Bursi ale przede wszystkim to w jaki sposób zaprezentowano poszczególnych bohaterów.
Na początku oraz końcu każdej z lektur dzieci znajdą wprowadzenia do poszczególnych opowieści oraz informacje o tym gdzie szukać ich na kartach Biblii. Tekstu tak naprawdę nie ma zbyt wiele. Każda z historii liczy zaledwie kilka stron a ich przeczytanie zajmuje zaledwie kilka minut. Myślę jednak, że nauka jaka płynie z każdej opowieści pozostaje w pamięci i skłania co najmniej do refleksji nad własnym życiem i postępowaniem. A to już coś.
Gorąco polecam ;)

1 komentarz:

Papierowa Kobietka pisze...

Książka zapowiada się super! Bardzo ciekawy pomysł z podziałek bohaterów!
Zapraszam http://papierowakobietka.blogspot.com/