poniedziałek, 16 marca 2015

"GRA KOPALNIA ZŁOTA"

Wydawca Gry: Fan Games

Wiek graczy: 6 +

Ilość graczy: 2 - 4

Format: 190 x 285 mm

W ofercie Wydawnictwa MD

                                                                                                    Cena: 11,10 zł
Pod tytułem „Kopalnia złota” kryją się tak właściwie dwie gry planszowe, tj. „Kopalnia złota” oraz „Przygody dinozaurów”. Są to gry skierowane do dzieci i młodzieży i gwarantują dobrą zabawę nawet najmłodszym graczom.

Kartonowe pudełko skrywa następujące rzeczy:
4 pionki
kostkę do gry
dwustronną planszę
instrukcję gier
12 planszetek ze skarbami

Zasady gry „Kopalnia złota” są banalnie proste. Rzucając kostką poruszamy się pionkiem po polach – diamentach. Gdy zatrzymamy się na polu z kilofem zdobywamy skarb i bierzemy wierzchnią planszetkę ze skarbem, które ułożone są w stos i znajdują się na planszy. Gdy nasz pionek znajdzie się na ogromnym diamencie mamy możliwość zdecydowania, w którą stronę chcemy dalej iść, a gdy staniemy na polu ze skrzatem pozostali gracze zadają nam pytania. Ten element gry może być ogromnie zabawny, wierzcie mi na słowo ;) Gdy ze stosu znikną wszystkie skarby wracamy na metę i kończymy grę. Oczywiście wygrywa gracz, który nazbiera najwięcej diamentów a ich liczba znajduje się na planszach ze skarbami.

Zasady drugiej z gier „Przygody dinozaurów” są równie proste. Rzucamy kostką i poruszamy się pionkami po polach przypominających głazy. Aby jednak nie było to zbyt proste co jakiś czas napotykamy na pola, którym przypisane są różne zadania. Są też pola ze strzałkami i gdy na nie trafimy niestety zaczynamy błądzić i zbaczać z właściwego szlaku. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zamelduje się na mecie ;)

Prezentowane dziś gry to typowy przykład gier rodzinnych. Dają dużo frajdy, są nieprzewidywalne ale przede wszystkim bardo proste przez co mogą w nie grać nawet młodsze dzieci. Można by przyczepić się odrobinę do samego opakowania, karton nie jest zbyt twardy i solidny ale przecież nie dla opakowania kupujemy grę. Chodzi zdecydowanie o to aby gra była interesująca i dzieci chciały w nią grać a w tym wypadku, przynajmniej u nas, tak właśnie jest. Pamiętajmy, że gry planszowe mogą stanowić nie tylko dobrą zabawą ale pełnią również funkcje edukacyjne, uczą logicznego i strategicznego myślenia. Są też dobrym pomysłem na spędzenie czasu z dziećmi i nigdy nie wychodzą z mody ;)
Myślę, że warto sięgnąć po prezentowane dziś gry z co najmniej dwóch powodów. Wizualnie prezentują się fajnie więc dzieci chętnie chcą w nie grać, a po drugie w jednym pudełku mamy dwie różne gry i to w dodatku w stosunkowo niskiej cenie.

Od niedawna w ofercie sprzedażowej Wydawnictwa MD  można znaleźć pokaźną kolekcję gier dla dzieci i młodzieży.
Ja osobiście chętnie sięgnęłabym po kilka ciekawie zapowiadających się tytułów jak np. 

Sprawdźcie i przekonajcie się sami, warto ;)Brak komentarzy: