sobota, 21 marca 2015

"Gdzie bywa słoneczko?" / "Zwierzęta i zwierzątka" Zbigniew Dmitroca

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: karton
Ilość stron: 12
Rok wydania: 2015

Cena: 15,29 zł
Wydawcy regularnie zaskakują mnie coraz to bardziej fantazyjnymi publikacjami dla dzieci. I jak tu po nie nie sięgnąć? ;) Tym razem moje maluchy miały okazję zapoznać się z serią książeczek kartonowych Akademia mądrego dziecka pt. "Gdzie bywa słoneczko?" oraz "Zwierzęta i zwierzątka".
W pierwszej z lektur znajdziemy wesołe wierszyki o słoneczku, o tym jak przyjemnie grzeje nas latem i o tym, że w różnych częściach świata świeci inaczej. Zawsze jednak wieczorem znika gdzieś za horyzontem by kolejnego ranka znów towarzyszyć nam przez cały dzień. Słoneczko to jest obecne na każdej stronie książeczki, stąd otwory w jej grubych kartach. Na początku są duże a słońce jasno świeci, w miarę przewracania kartek staje się coraz mniejsze i mniejsze, aż w końcu znika zupełnie.
Druga lektura poświęcona jest zwierzakom. Dzieci znajdą w niej krótkie wierszyki o hipopotamie, koniu, żyrafie, nosorożcu, reniferze, bizonie, dzikiej świni, żółwiu, słoniu, misiu koala oraz leniwcu. Maluchy poznają kilka ciekawostek związanych z każdym z gatunków. Tutaj podobnie jak w poprzedniej kartonówce najmłodsi znajdą otwory zmniejszające się z każdą kolejną stroną. Tym razem otworki są elementem nosów każdego zwierzaka. Ich portrety prezentują się dzięki temu bardzo zabawnie.
Każda z książeczek jest solidnie wydana, porządnie sklejona, ma zaokrąglone rogi, a ich strony są śliskie i bajecznie kolorowe. Ilustracje są przy tym bardzo sympatyczne, odrobinę groteskowe i nie sposób przejść obok nich obojętnie. Ponadto tego typu publikacje rozwijają u dzieci sprawności manualne i koordynację wzrokowo - ruchową. Są ciekawym sposobem na odkrywanie świata i uprzyjemniają zabawę. Moje maluchy są zachwycone ale nie dziwię się im bo ja również ;) Gorąco polecam.2 komentarze:

Maluszkowe Inspiracje pisze...

Uwielbiam te książeczki, teraz czytam je młodszej córeczce.

Emma Tetka pisze...

Są rewelacyjne ;)