poniedziałek, 9 marca 2015

"Dotknij i poczuj - Zaginiona owieczka / Arka Noego" Caroline Jacqueline Crawford

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Oprawa: tekturowe kartki, twarda oprawa
Format: 210 x 200 mm
Liczba stron: 12
Cena: 5 złOd czasów mojego dzieciństwa dużo zmieniło się na rynku wydawniczym. Ku uciesze rodziców oraz oczywiście najmłodszych dzieci pojawiły się książeczki tzw. dotykani, dzięki którym maluchy mogą w bardzo ciekawy sposób odkrywać świat oraz poznawać najróżniejsze historie, nawet te zaczerpnięte z biblii. Takie właśnie książeczki od kilku dni urozmaicają zabawę mojej najmłodszej córce.
Pierwsza z nich nosi tytuł "Zaginiona owieczka". Jest to książka kartonowa. Na jej grubych kartach najmłodsi znajdą opowieść o dobrym pastuszku poszukującym swojej zagubionej owieczki. Maluchy poza niezbyt długim tekstem będą miały możliwość pogłaskać owieczkę, dotknąć kamienistej drogi czy futerka niedźwiedzia. Na końcu pod gwiazdami znajdą ukryte aniołki czuwające nad każdym dzieckiem. Prosty, ciepły język i równie przystępne i sympatyczne ilustracje z elementami, które można dotknąć zainteresują pewnie każdego małego odkrywcę.
Druga z książeczek, o której chciałabym opowiedzieć nosi tytuł "Arka Noego". Na jej kartonowych kartach dzieci znajdą kolorowe ilustracje obrazujące najróżniejsze gatunki zwierząt, a co najfajniejsze maluchy będą mogły pogłaskać futerko tygrysa, grzywę lwa, ucho słonia czy mięciutkiego króliczka. Na końcu zaś znajdą ukrytą pod chmurami kolorową tęczę symbolizującą przymierze Boga z ludźmi. Tutaj również tekstu jest bardzo mało za to przybliża on maluchom najważniejsze fakty, które w tak młodym wieku wydają się być dla nich zupełnie wystarczające.
W naszym domu obie kartonówki wzbudziły ogromną ciekawość córki. Sięga po nie również sama oglądając kolorowe obrazki i dotykając różnorodnych materiałów, które je urozmaicają. Jestem więc przekonana, że spodobają się również innym dzieciom.
Książeczki wchodzą w skład serii Dotknij i poczuj, w której poza tymi dwoma tytułami można sięgnąć również po "Stworzenie" a myślę, że cena jest aktualnie bardzo atrakcyjna i warto pokusić się o ich zakup ;)


 


Brak komentarzy: