sobota, 21 marca 2015

"Baśnie i bajki" Jarosław Franciszek Bodziony

Wydawnictwo: Novae Res

Format: 145 x 205 mm

Oprawa: twarda

Liczba stron: 168

Rok wydania: 2015

Cena: 22 złUwielbiam zbiory bajek, książki na kartach których można znaleźć nie jedną a kilka interesujących historyjek dla najmłodszych. W naszej domowej biblioteczce mamy najróżniejsze zbiory baśni ale tego typu lektur nigdy dość. Optymistycznie podeszliśmy więc do kolejnej takiej pozycji, a mowa tu o książce „Baśnie i bajki”.
Lektura zawiera ponad trzydzieści opowieści o przyjaźni, miłości, marzeniach, odwadze, o tym, że dobro zawsze triumfuje nad złem. Czytelnik poznaje różnorodnych bohaterów, którzy stają przed najróżniejszymi dylematami i szczęśliwie ich perypetie zawsze dobrze się kończą. Fantastyczny baśniowy klimat w jaki wprowadza dzieci autor pełen jest magii i niezwykłości a co najfajniejsze uczy maluchy wielu jakże przyziemnych prawideł.
Książka jest naprawdę ciekawa i jedyne co brakowało moim maluchom to większa ilość ilustracji. Co prawda znalazły kilka na jej kartach ale gdyby było ich więcej i np. zamiast całej strony zajmowały połowę kartki byłyby na pewno uszczęśliwione ;) Atutem jest na pewno duża czcionka, gdyż dzieciom rozpoczynającym przygodę z samodzielnym czytaniem będzie zdecydowanie łatwiej.
Myślę, że do czytania bajek i baśni nikogo zachęcać nie muszę. Od zawsze kryła się w nich wielka mądrość, były wzruszające i pełne czarów. Tak właśnie jest w tym wypadku. Dziś nie często trafia się na tak fajne zbiory i dlatego zachęcam gorąco do lektury ;)


Brak komentarzy: