wtorek, 3 marca 2015

"Bajki dla malucha. Kaczka / Kura" Wiesław Drabik

Wydawnictwo: Skrzat

Oprawa: sztywnostronicowa
Format: 160 x 160 mm
Liczba stron: 8
Rok wydania: 2015
Cena: 3,12 zł

Naśladowanie to jedna z zabaw, które dzieci bardzo lubią i to już od swych najmłodszych lat. Inspiracją do takich właśnie zabaw mogą być chociażby książeczki kartonowe autorstwa Wiesława Drabika, pisarza szczególnie lubionego przez dzieci. Spod jego reki wyszło już bowiem grubo ponad sto pięćdziesiąt bajeczek dla najmłodszych.
Dziś kilka słów na temat bardzo króciutkich aczkolwiek niezwykle interesujących rymowanek pt. "Kaczka" oraz "Kura". Sięgając po te właśnie książeczki maluchy będą miały okazję przyjrzeć się tym sympatycznym zwierzakom odwiedzając je na wiejskim podwórku.
Każdy z wierszyków pełni rolę edukacyjną. Są też zabawne i melodyjne więc ich czytanie sprawia maluchom masę radości i śmiechu. Naśladowanie zaś odgłosów jakie wydaje każde ze zwierząt poza tym, że jest ciekawym sposobem na naukę mówienia również jest uwielbianą zabawą przez najmłodszych.
Ważnym elementem każdej lektury dla dzieci są oczywiście ilustracje. W tym wypadku są one proste, kolorowe, ciepłe i bardzo bardzo fajne. Moja kilkulatka jest nimi zachwycona, podobnie zresztą jak wierszykami autora, które szybko wpadają w ucho i łatwo zapamiętać.
Zachęcam więc do sięgnięcia po prezentowane tytuły ale i do zajrzenia na stronę wydawnictwa Skrzat, tam znajdziecie więcej tytułów z serii Bajki dla malucha jak chociażby KonikPiesek , Kotek , Krowa i wiele, wiele innych...  

   
             Brak komentarzy: