wtorek, 24 marca 2015

"365 rzeczy z papieru i tektury" Fiona Watt

Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej

Oprawa: twarda

Format: 270 x 230 mm

Rok wydania: 2012

Liczba stron: 128

Cena: 29,52 złMoje dzieci uwielbiają rysować, kolorować, tworzyć najróżniejsze prace plastyczne. Bardzo lubią właśnie w ten sposób spędzać swój wolny czas. W tym wszystkim lubią też to, że robimy coś razem, całą rodziną i fajnie się przy tym bawimy. W poszukiwaniu inspiracji sięgam po najróżniejsze publikacje a ostatnio króluje u nas książka znanej i cenionej autorki Fiony Watt „365 rzeczy z papieru i tektury”.
Tematyka tej obszernej lektury jest bardzo różnorodna więc każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Stosując się do wskazówek autorki można pokusić się o wykonanie papierowego drzewa, kota, robota, motyli, ryb, dinozaura, kwiatów, stadionu, drapaczy chmur i wielu wielu innych bardziej lub mniej skomplikowanych prac plastycznych. Są to najróżniejsze wyklejanki, kolaże ale znajdzie się także kilka bardziej przestrzennych prac.
Projekty są bardzo pomysłowe a co ciekawe nawet te bardzo proste w efekcie końcowym prezentują się naprawdę imponująco. Najważniejsze, że przy ich realizacji nie potrzebne są jakieś nadzwyczajne zdolności artystyczne, wystarczą chęci do pracy, odrobina cierpliwości i zamiłowanie do tworzenia.
Wykonanie każdego z projektów pokazane jest krok po kroku zarówno za pomocą ilustracji jak i opisu poszczególnych etapów prac. Niektóre pomysły są na tyle proste, że nawet kilkulatki mogą z powodzeniem zasiąść do ich wykonania. Inne natomiast wymagają większego zaangażowania i dbałości o szczegóły. Fajnie, bo dzięki temu cała rodzina może z jednej publikacji wybrać coś adekwatnego do własnych zainteresowań i wieku. Na pewno przy takiej lekturze nudzić się nie można. Polecam ją więc wszystkim, którym czasami brakuje już pomysłów na oryginalne i ciekawe zabawy z dziećmi ;)


Brak komentarzy: