wtorek, 24 lutego 2015

"Wielka księga przygód 3. Basia" Zofia Stanecka

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: flexi

Format: 160 x 200 mm

Liczba stron: 160

Rok wydania: 2015

Cena: 26,99 zł
Basia już na dobre rozgościła się w naszym domu podbijając serca moich córek. Seria książeczek opowiadająca perypetie jej rodziny wciąż wzbogacana jest nowymi tytułami. Tym razem kilka słów o publikacji „Basia 3.Wielka księga przygód”.
Jest to zbiór 7 opowiadań, jest więc i w czym wybierać ;) Basia znów przeżywa ciekawe przygody a co w tym najfajniejsze takie zwyczajne i realne. To właśnie jest fenomenem całej serii. Czytelnik ma do czynienia ze zwyczajną rodziną osadzoną w najzwyklejszych realiach a mała bohaterka zmaga się ze zwykłymi codziennymi rozterkami i dylematami jakie przeżywać może każdy przedszkolak.
W Księdze 3 znajdziemy takie historyjki jak: Basia i pieniądze, Basia i słodycze, Basia i dentysta, Basia i Dziadkowie, Basia i telewizor, Basia i telefon oraz Basia i Moda, opublikowane pojedynczo we wcześniejszych latach. Gwarantuję, że nudno nie będzie, zresztą z Basią to niemożliwe. Tematy natomiast jakie porusza autorka dla młodego czytelnika są jak widać niezwykle interesujące a sposób w jaki je prezentuje wyjątkowo przypadł mi do gustu. Przy czytaniu jest więc dużo śmiechu i zabawy.
Ilustracje wyszły oczywiście spod ręki Marianny Oklejak. Są kolorowe, proste i zabawne, właśnie takie jak lubią maluchy.
Książka ma wiele zalet. Poza tym, że zachęca maluchy do czytania, słuchania, ma również liczne walory pedagogiczne. Uczy dzieci jak pokonywać najróżniejsze przeszkody i trudności z jakimi mierzą się na co dzień. Pokazuje też rodzicom jak pomóc maluchom by umiały radzić sobie z nimi samodzielnie. Podoba mi się też język jakim posługuje się autorka, język dzieci.
Szczerze zachęcam do sięgnięcia po którykolwiek z tytułów z serii o Basi. My znamy już niejedną historię na pamięć i gdy tylko nadarza się okazja by poznać jej nowe przygody nie wahamy się po nią sięgnąć ;)


Brak komentarzy: