środa, 25 lutego 2015

"Śpiąca królewna. Domowy teatrzyk"


Śpiąca królewna to jedna z najpopularniejszych bajek świata. Jej autorami są Bracia Grimm chociaż Charles Perrault dużo wcześniej również stworzył swoją wersję tej pięknej historii. Skoro więc jest wszystkim dobrze znana często można ją zobaczyć, tudzież usłyszeć w różnych miejscach, kinie, telewizji, teatrze w formie baletu, musicalu czy teatrzyku. A może by tak pokusić się o samodzielne wystawienie  takiego przedstawiania w domu wraz z dziećmi? Nic prostszego. Proponuję sięgnąć po „Domowy teatrzyk. Śpiąca królewna”.
Pod tym właśnie tytułem kryje się interesujący zestaw, w skład którego wchodzi kartonowa scena, w tle której widnieje już pierwsza z dekoracji potrzebnych do rozpoczęcia przedstawienia. Dołączone są również 3 inne wymienne dekoracje tak by można je było ustawiać zmieniając scenerię. Kolejnym elementem zestawu jest arkusz z 4 tekturowymi postaciami do samodzielnego wyjęcia. Na koniec oczywiście książeczka z tekstem bajki oraz co najważniejsze dialogami przypisanymi odpowiednio każdemu z bohaterów.
Razem z dziećmi odegraliśmy już kilka teatrzyków. Zabawa bardzo im się spodobała, a że bajkę ogólnie znają, łatwiej im było wcielać się w role bohaterów i odgrywać poszczególne sceny nawet bez konieczności odczytywania dialogów.Po prostu maluchy przedstawiały swoją interpretację bajki, a przyznam, że było przy tym sporo śmiechu.

Wracając jeszcze kilka słów odnośnie całego zestawu. Spakowany jest on w kartonową teczkę, która po rozłożeniu zmienia się w główną scenę. Bohaterowie są z tektury i co najważniejsze mogą stać samodzielnie. Scenerie zmienia się bardzo prosto. Należy wybrać odpowiednią kartę i przygotowanymi zaczepami umieścić ją we właściwym miejscu. Moja pięciolatka nie miała z tym problemu więc naprawdę jest to prosta sprawa. Odegranie całego przedstawienia zajmuje niespełna 10 minut. 
Wspólna zabawa w teatrzyk jest wspaniałą okazją do spędzenia czasu razem z dziećmi. Stymuluje wyobraźnię dziecka, kreatywnie rozwija i sprawia naprawdę masę radości. My szczerze polecamy ;)


Cena: 13,60 zł
 

1 komentarz:

Paulina Pp pisze...

Świetny pomysł na kreatywne spędzenie czasu:))


Zapraszam na nowy post:
http://alanja.blogspot.com/2015/02/amarantowe-spodnie-diy-z-atami.html