czwartek, 19 lutego 2015

"Czytam sobie. Poziom 2 i 3"

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: miękka

Format: 145 x 185 mm

Liczba stron: 48 / 64

Rok wydania: 2015

Cena: 11,69 zł / 13,49 zł
Kilka dni temu pisałam o serii książeczek „Czytam sobie”. Dziś kolejne dwa tytuły, z tym, że reprezentujące wyższy poziom. Pierwsza z lektur nosi tytuł "Parasol pana Pantalona" a jej autorem jest Zbigniew Dmitroca. Zalicza się ona do drugiego z trzypoziomowego programu wspierania czytania. Oznacza to, że na kartach tej właśnie publikacji dzieci znajdą niedługi, bo liczący maksymalnie 900 wyrazów tekst, średniej długości zdania, dużą czcionkę, elementy dialogu a także będą miały okazję poćwiczyć sylabizowanie.
Historyjka zawarta w lekturze jest bardzo wciągająca, pełna humoru i zagadek. Bez wątpienia spodobała się moim maluchom. Ponadto równie zabawne ilustracje uprzyjemniają chwile spędzone z książką i nawet nie wiadomo kiedy młody czytelnik dociera do sedna czytanki.
Druga z publikacji reprezentująca poziom trzeci, nosi tytuł "Człowiek z czerwoną chorągiewką" autorstwa Pawła Beręsewicza. Jest to dłuższa historia bo licząca do 2800 wyrazów w tekście. W tym wypadku użyto też wszystkich możliwych głosek, zdania są dłuższe i złożone a na końcu zamieszczono słownik trudnych wyrazów w porządku alfabetycznym. Lektura opowiada o początkach motoryzacji, gdy samochody były na ulicach czymś nowym, często negatywnie odbieranym przez ludzi. Bardzo ciekawy tekst i to nie tylko dla fanów motoryzacji ;) Na kartach lektury ilustracji jest bardzo mało, a jeżeli się pojawiają to są one w kolorach szarości. Nie są jednak nudne, wręcz przeciwnie prezentują się bardzo sympatycznie.
Myślę, że warto wspierając nasze dzieci w nauce czytania, pokusić się o zakup któregokolwiek z prezentowanych dziś tytułów. Tylko trening czyni mistrza. Skoro mamy więc możliwość sięgnięcia po takie oto pomoce dlaczego z nich nie skorzystać. Zachęcam też do zajrzenia na stronę wydawnictwa, tam znajdziecie pełną listę tytułów serii i myślę, że bez problemu każdy znajdzie wśród nich coś adekwatnego do potrzeb waszym maluszków oraz ich zainteresowań ;)
Brak komentarzy: