poniedziałek, 16 lutego 2015

"Czytam sobie. Poziom 1"

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: miękka

Format: 145 x 185 mm

Rok wydania: 2015

Liczba stron: 32

Cena: 11,69 złNiektóre dzieci chętnie uczą się czytać, inne trzeba do tego dodatkowo motywować i zachęcać tak by tę trudną umiejętność opanowały jednocześnie zakochując się w książkach i tych niezwykłych historiach jakie dzięki nim można poznać i przeżyć wraz z bohaterami. Seria książeczek „Czytam sobie” nie jest nowością na polskim rynku. Regularnie publikowane są nowe tytuły adekwatne do wieku i potrzeb właśnie tych najmłodszych i początkujących czytelników. Wzbogaciła się ona ostatnio o kilka nowych tytułów a wśród nich "Basia i kask" Zofii Staneckiej, tradycyjnie z ilustracjami Marianny Oklejak. Historia jest króciutka ale jak zwykle zabawna i ciekawa.
Druga z propozycji nosi tytuł "Marta i zagadkowy pojazd" a jej autorem jest Wojciech Widłak, ilustratorem natomiast Ewa Poklewska – Koziełło. W tym wypadku czytelnik wyrusza w niezwykłą podróż w czasie. Zapowiada się więc bardzo interesująco, prawda?
Poziom 1, do którego zaliczają się obie te lektury, to w trzypoziomowym programie wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5 – 7 lat, najłatwiejszy z poziomów. Charakteryzuje się on niewielką ilością tekstu ( 150 – 200 wyrazów w całym tekście) i raptem max. dwoma wersami na każdej ze stron. Czcionka jest duża, zdania proste i krótkie a dzieci mają możliwość poćwiczyć przy tym głoskowanie. Czegóż chcieć więcej dla początkującego młodego czytelnika ;)
W obu publikacjach ilustracje, mimo iż stworzone przecież przez różnych autorów, mają wiele wspólnych cech, są zabawne, kolorowe, duże i nieskomplikowane. Właśnie takie jak lubią dzieci.
Mnie przekonała do siebie cała seria książeczek „Czytam sobie”. Oba prezentowane dziś tytuły są fajnym pomysłem na zachęcenie maluchów do czytania już od najmłodszych lat. Wyobraźcie sobie dumę i radość dziecka, któremu udało się przeczytać całą książkę zupełnie samodzielnie. To dopiero wydarzenie ;) PolecamBrak komentarzy: