niedziela, 8 lutego 2015

"Bogowie i herosi mitów greckich" Anna Casalis, Tony Wolf

Wydawnictwo: Jedność

Oprawa: twarda

Format: 240 x 260 mm

Liczba stron: 64

Rok wydania: 2013

Cena: 29,90 zł
Co powiecie o mitach greckich? Lubicie czy niekoniecznie? A może szukacie publikacji, dzięki której poznają je również wasze pociechy? Jeżeli przynajmniej odpowiedź na ostatnie moje pytanie brzmi TAK, to proponuję sięgnąć po książkę „Bogowie i herosi mitów greckich”.
Na kartach tej bajecznie kolorowej lektury znajdziemy 25 historii opartych na mitologii greckiej. Maluchy poznają tym samym losy Dedala i Ikara, Króla Midasa, Achillesa, Puszki Pandory, Złotego runa czy Nici Ariadny. Opowieści są króciutkie, zajmują każdorazowo raptem dwie strony a przy tym napisane dużą czcionką, więc ich przeczytanie zajmuje niespełna kilka minut.
Mnie urzekł język autorki – niezwykle ciepły, przystępny a zarazem bardzo interesujący. W prosty i zwięzły sposób przedstawiła często dość zawiłe i długie historie i muszę przyznać, że wyszło to po prostu super. Taka forma mitów greckich po prostu nie może się nie spodobać.
Równie ważnym elementem lektury są wszechobecne i wielobarwne ilustracje, które pięknie odzwierciedlają czytany tekst.
Zachęcam więc do zwrócenia uwagi na tę właśnie publikację zanim jeszcze wasze maluchy zetkną się z mitologią grecką w szkole. Lektura ta będzie dla nich fajnym wprowadzeniem ale też ciekawą odskocznią od tradycyjnych bajek czytanych do poduszki. Naprawdę warto ;)

W serii również  Trzej Muszkieterowie  oraz  Wielcy wodzowieBrak komentarzy: