sobota, 21 lutego 2015

"10 BŁĘDÓW POPEŁNIANYCH PRZEZ DOBRYCH RODZICÓW" Steede Kevin

 Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Oprawa: broszurowa

Format: 135 x 205 mm

Liczba stron: 166

Rok wydania: 2015

Cena: 21,20 złKażdy rodzic chce dla swoich dzieci wszystkiego co najlepsze. Z własnego doświadczenia wiem jednak, że nie zawsze wychodzi to tak jakbyśmy chcieli. Często bowiem przy dobrych intencjach popełniamy najróżniejsze błędy wychowawcze. Ten właśnie ważny aspekt porusza autor książki „10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców”, psycholog kliniczny specjalizujący się w leczeniu zaburzeń zachowania u dzieci i młodzieży.
Na stronach tego niewielkiego poradnika zarówno ci przyszli jak i obecni rodzice znajdą posegregowane kolejno w rozdziałach najczęściej popełniane błędy wychowawcze. Autor porusza tematy takie jak samodzielność dziecka, poczucie bezpieczeństwa, wzajemne zrozumienie czy dyscyplina. Podpowiada jak postępować z maluchami aby ich dzieciństwo było radosne i pełne miłości, aby rodzicielstwo nie kojarzyło się nam, rodzicom, tylko z obowiązkami i nieprzespanymi nocami ale przede wszystkim dawało radość i spełnienie.
Książka podzielona jest na 10 rozdziałów, a w każdym autor charakteryzuje jeden z rodzicielskich błędów. Na końcu podsumowane są one krótkim testem, tak abyśmy odpowiadając na pytania w nim zawarte uzmysłowili sobie własne postępowanie i ustosunkowali się w ten sposób do wskazówek autora.
Rodzicielstwo to przecież ciągła nauka, a doświadczenie zdobywa się latami. Na starcie bowiem brakuje go każdemu z nas, bez wyjątku. Naprawdę każdy rodzic popełnia błędy wychowawcze, jedni co prawda więcej, inni mniej. Najgorsze, że odbija się to na naszych maluszkach. Myślę więc, że warto sięgnąć po tę właśnie publikację i czerpać wiedzę z doświadczenia innych by nie popaść czasami z jednej skrajności w drugą. Zachęcam gorąco do lektury ;)


Brak komentarzy: