poniedziałek, 5 stycznia 2015

"Pierwsze Boże Narodzenie" Keith Christopher

Wydawnictwo: Jedność

Oprawa: Twarda

Format: 254 x 254 mm

Liczba stron: 32

Rok wydania: 2014

Cena: 18 złŚwięto Trzech Króli to kolejna okazja by przybliżyć najmłodszym historię narodzenia Pana Jezusa. Sposobów na to jest z pewnością wiele. Można odwiedzić szopkę bożonarodzeniową, to na pewno duża atrakcja dla dzieci, można obejrzeć bajkę o Bożym Narodzeniu, bo i takich w TV nie brakuje, ale można też pokusić się o przeczytanie dzieciom książki „Pierwsze Boże Narodzenie”.
Na kartach tej wyjątkowej publikacji znajdziemy krótką, wierszowaną opowieść bogatą w piękne i bardzo realistyczne ilustracje. Dzięki temu połączeniu maluchom łatwiej przyswoić historię narodzenia Syna Bożego. Już samo przeglądanie książeczki jest interesującym doświadczeniem, gdyż ilustracje są naprawdę godne pochwały ;)
Na ostatniej stronie czytelnik znajdzie ponadto dwa fragmenty zaczerpnięte z Pisma Świętego obrazujące wydarzenia z Betlejem.
Lektura jest więc krótka ale jakże konkretna. Autorka przekazuje w niej przystępnie najważniejsze fakty tak aby nawet najmłodsze dzieci mogły je bez problemu zrozumieć. Dzięki temu nie tylko z Mikołajem, choinką czy prezentami ale przede wszystkim z małym Jezuskiem maluchy kojarzyć będą Boże Narodzenie. I tego właśnie życzę po lekturze tej niezwykłej publikacji…


Brak komentarzy: