sobota, 10 stycznia 2015

"Legendy krakowskie"

Wydawnictwo: IBIS

Liczba stron: 16

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2011

Format: 205 x 295

Cena: 3,90 złZawsze uważałam, że legendy mają w sobie coś niezwykłego i magicznego. Przyciągają mnie jak magnez i sięgam po nie mimo upływu lat bardzo regularnie ;) W naszej domowej biblioteczce również nie brakuje w związku z tym kilku interesujących tytułów. Na uwagę zasługuje chociażby publikacja pt. „Legendy krakowskie”.
Nie jest to może zbyt obszerna lektura, bo na jej kartach znajdują się zaledwie trzy tytuły: Hejnał z Wieży Mariackiej, O smoku wawelskim oraz Pan Twardowski, jednakże nie wyobrażam sobie aby ktoś mógł ich nie znać.
Wydanie jest bardzo staranne. Ilustracje duże, kolorowe i przyjemne dla oka. Tekstu jest raczej dużo, na pewno nie można powiedzieć, że są to jakieś okrojone wersje, i fajnie. Czcionka jest drobna, ale myślę, że nie na tyle by kogokolwiek odstraszyć. Całość czyta się naprawdę lekko i przyjemnie.
W serii ukazały się ponadto trzy pokrewne tytuły z innych zakątków naszego pięknego kraju: Legendy wielkopolskie, Legendy warszawskie oraz Legendy pomorskie.
Troszkę szkoda, że okładka jest miękka, jednak poza tym naprawdę nie ma się do czego przyczepić. W końcu za twardą oprawę trzeba by dopłacić kilka złotych i cena nie byłaby już tak atrakcyjna.
Szata graficzna jest wręcz rewelacyjna a i treść niemniej pasjonująca dlatego też zachęcam do lektury nie tylko najmłodszych ;)

2 komentarze:

Książki do poduszki pisze...

Uwielbiam legendy. Rozejrzę się za tą książeczką. Pozdrawiam :)

Emma Tetka pisze...

;)