środa, 28 stycznia 2015

"Ilustrowana przyroda świata"

Wydawnictwo: Publicat

Oprawa: twarda

Format: 240 x 165 mm

Liczba stron: 124

Rok wydania: 2014

Cena: 14,78 zł
Świat roślin i zwierząt to temat dla mnie niezwykle ciekawy i pasjonujący. Lubię obserwować przyrodę i odkrywać jej piękno. Chętnie sięgam też po publikacje, które przybliżają mi najdalsze zakątki świata obrazując ich fantastyczne krajobrazy. Taką ciekawą lekturą jest chociażby „Ilustrowana przyroda świata”.
Na jej kartach znalazłam charakterystykę najróżniejszych miejsc i środowisk, od wiecznych lodów Arktyki po największą pustynię świata – Saharę. Autorzy opisują wiele niezwykłych krain geograficznych takich jak góry, prerie, wyspy, lasy, stepy, jaskinie czy wrzosowiska. Każdą z nich omawiają dość szczegółowo począwszy od położenia, klimatu, zobrazowania typowych dla danego miejsca gatunków roślin i zwierząt i innych fascynujących ciekawostek. Tekst uzupełniają piękne kolorowe fotografie, mapy i rysunki, których jest tutaj naprawdę sporo.
Myślę, że lektura zainteresuje każdego miłośnika przyrody a informacje jakie w niej znalazłam posłużą również z powodzeniem podczas lekcji geografii. Oczywiście nie omówiono tu każdego zakątka naszej planety bo to wręcz niemożliwe. Autorzy dokonali selekcji i wybrali to co według nich wydawało się być najbardziej atrakcyjne i ciekawe.
Książka jest przystępna i ciekawa a swą bogatą szatą graficzną i pięknym, solidnym wydaniem sprawia, że przyjemnie mija przy niej czas. Ja na pewno sięgnę po nią jeszcze nie raz, do czego gorąco zachęcam ;)

2 komentarze:

Karolina Adamczak pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Karolina Adamczak pisze...

taka książka to genialny pomysł na prezent

http://www.maxrekl.pl/a266-SKORZANE.html