piątek, 30 stycznia 2015

"Cy wiesz... kto to jest ? Najważniejsze postaci w Historii świata" Ewa Barska, Marek Głogowski

Wydawnictwo: Papilon

Oprawa: twarda

Format: 190 x 270 mm

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2008

Cena: 13 zł
Na obecny wizerunek świata miało wpływ wiele niezwykłych wydarzeń i ludzi. Dziś z podziwem patrzymy w przeszłość wspominając ich wkład i determinację w dążenie do obranych celów. Jeżeli chcielibyście poszerzyć więc wiedzę swoich dzieci w tym temacie proponuję sięgnąć po książkę „Czy wiesz… kto to jest? Najważniejsze postaci w historii świata”.
Z lektury dowiemy się między innymi kim był Ramzes, Homer, Archimedes, Mahomet, Kolumb, Pasteur, Einstein, Napoleon Bonaparte, Gutenberg, Leonardo da Vinci, Newton, Galileusz i wielu innych słynnych po dziś dzień osobowości. Łącznie scharakteryzowano tutaj dokonania 22 znanych z historii postaci, które każdy z nas powinien znać i wiedzieć czym tak trwale zapisali się na kartach historii całego świata.
Lektura jest bogato ilustrowana. Oprócz kolorowych rysunków i fotografii w książce znajdują się liczne ramki ułatwiające wychwycenie ciekawszych informacji oraz ich zapamiętanie. Jest to na pewno ciekawe źródło wiedzy, która okaże się przydatna nie tylko podczas lekcji historii.
Na mnie lektura wywarła bardzo pozytywne wrażenie. 
Jest przystępna, kolorowa a na jej kartach dużo się dzieje. Tekst nie jest monotonny, czyta się więc raczej szybko i przyjemnie. Autorzy opowiedzieli o najważniejszych postaciach i wydarzeniach jasno i konkretnie dlatego nie żałuje czasu jaki na nią poświęciłam i jestem pewna, że również moje dzieci sięgną po nią w poszukiwaniu cennej wiedzy gdy tylko troszkę podrosną ;)

W serii ukazały się również takie tytuły jak: „Czy wiesz… gdzie to jest? Najciekawsze miejsca w Polsce”, „Czy wiesz… kto to jest? Bohaterowie historii Polski”, „Czy wiesz… gdzie to jest? Niezwykłe miejsca na ziemi” oraz „Czy wiesz… co, gdzie, jak? Niezwykłe zwierzęta”.


Brak komentarzy: