środa, 10 grudnia 2014

"Moja rodzina" / "Zwierzęta i natura" Emanuela Signorini, Carla Malerba

Wydawnictwo: Święty Wojciech

Rok wydania: 2014
Format: 190 x 185 mm
Liczba stron: 8
Oprawa: tkanina
Cena: 17 zł
Dzieci potrafią modlić się najpiękniej. Ich słowa płyną bowiem z głębi serca gdyż najczęściej nie znają jeszcze popularnych i tradycyjnych modlitw. Takie podziękowania, proste a przez to niezwykłe, znaleźć można w wyjątkowych książeczkach z serii „Z aniołkiem” pt. „Moja rodzina” oraz „Zwierzęta i natura”.
Obie książeczki są króciutkie. W każdej znaleźć można zaledwie trzy strony z tekstem, który stanowi podziękowanie dziecka za rodzinę oraz piękny otaczający nas świat skierowane do Anioła Stróża. Tekst, jak wspomniałam wcześniej, nie jest zbyt długi aczkolwiek ciekawy. Nawiązuje przecież do ważnych dla dzieci spraw. Napisany natomiast dużą, wyraźną czcionką w sam raz dla najmłodszych.
Obie lektury wykonano z materiału (100% poliestru). Gdy więc się zabrudzą, a o to nietrudno gdy trafiają w rączki maluszków, można je z powodzeniem wyprać ręcznie. Atrakcją dla dzieci są również szeleszczące okładki. Jeśli chodzi natomiast o ilustracje, to są one kolorowe, żywe, ciepłe a zarazem zrozumiałe. Książeczki z powodzeniem sprawdzą się u najmłodszych dzieciaczków, które samodzielnie będą mogły je oglądać a my rodzice nie będziemy musieli martwic się, że porwą czy pogniotą karteczki. Przy tym są bezpieczne i posiadają konieczne atesty. Myślę, że są też dobrymi „usypiaczami” gdyż poza tym, że możemy je czytać dzieciom, oglądać z nimi obrazki to jeszcze mogą służyć jako przytulanki co czyni je po prostu uniwersalnymi. Obie łączą w sobie zabawę z nauką i poznawaniem świata. Nam bardzo przypadły do gustu tak więc polecamy serdecznie ;)
W serii „Z aniołkiem” ukazały się ponadto dwa inne tytuły: „Moi przyjaciele” oraz „Mój Anioł Stróż”.


Brak komentarzy: