sobota, 27 grudnia 2014

"Miasto. Świat w obrazkach" Marie-Laure Bouet, Philippe Simon, Emilie Beaumont

Wydawnictwo: Olesiejuk

Rok wydania: 2014

Oprawa: miękka

Format: 180 x 215 mm

Liczba stron: 120

Cena: 9.99 złW dużym mieście zawsze dużo się dzieje. Jest gwarno, tłoczno a rozmaite budynki piętrzą się po horyzont. Wielu ciekawostek związanych z metropoliami całego świata dzieci dowiedzą się sięgając po książkę pt. „Miasto. Świat w obrazkach”.
We wstępie maluchy poznają interesującą historię powstania miasta, bo przecież każde z nich, nawet to największe, stanowiło kiedyś małą osadę ludzką. Osady te z upływem czasu stawały się coraz większe i potężniejsze. Pokazano tu również jak ludzie ułatwiali sobie życie w metropolii wprowadzając najróżniejsze unowocześnienia.
Następnie młody czytelnik przemierzy świat odwiedzając takie miasta jak Paryż, Wenecja, Londyn, Berlin, Moskwa, Amsterdam, Rejkiawik, Lizbona, Stambuł, Ateny, Nowy Jork, Meksyk, Montreal, Rio de Janeiro, La Paz, Bangkok, Jerozolima, Pekin, Kair, Sydney i wiele wiele innych.
W części trzeciej, ostatniej, przyjrzymy się małym miasteczkom i dużym metropoliom. Przeczytamy o ruchu ulicznym, dworcach, lotnisku, porcie, urzędach i budynkach znajdujących się w każdym z nich. Odwiedzimy też szkołę, wielkie centrum handlowe, szpital i remizę strażacką. Dowiemy się kto dba w mieście o nasze bezpieczeństwo, stoi na straży porządku i czystości. Miasto jest też pełne najróżniejszych rozrywek i miejsc zielonych i o tym również przypomnimy sobie sięgając po tę właśnie lekturę.
Miasto na przestrzeni epok wciąż ulegało niezliczonym przemianom. W końcu powstały dzisiejsze metropolie ale i one przecież na naszych oczach ulegają ciągłym zmianom. Dla dzieci sam temat jest już bardzo ciekawym pretekstem do rozmów i pytań. Uliczny gwar, tłumy ludzi, niezliczone pojazdy, kolorowe wystawy czy budynki których nie sposób zliczyć. Z pewnością dużą część dziecięcej ciekawości zaspokoi prezentowana dziś lektura. Jest ona też fajnym informatorem dla młodych ludzi gdyż ukazuje najciekawsze miejsca i obiekty, które zasłynęły na całym świecie kunsztem wykonania, oryginalnością i funkcjonalnością. Publikacja uczula też na potencjalne zagrożenia o których warto pamiętać w mieście ale też podpowiada jakie atrakcje oferuje swym mieszkańcom każde miasteczko. Myślę, że warto sięgnąć po tę urocza lekturę  by spojrzeć na różnorodne metropolie i dowiedzieć się o nich naprawdę fascynujących faktów. Tak bogato ilustrowana i kolorowa lektura będzie w tym wypadku na pewno trafionym rozwiązaniem. Polecam i zachęcam do zapoznania się z całą niezwykłą serią książek "Świat w obrazkach", a jest w czym wybierać ;)


Brak komentarzy: