piątek, 5 grudnia 2014

"Martynka. Gwiazdkowe niespodzianki" Gilbert Delahay, Marcel Marlier

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2014

Format: 240 x 195 mm

Liczba stron: 80
 
Oprawa: miękka

Cena: 14,78 zł
Święta mają w sobie magię o czym szczególnie wiedzą wszystkie dzieci. Ich wyobraźnia ma w tym czasie ogromne pole do popisu. Podobnie przeżywa to tytułowa bohaterka książki pt. „Martynka. Gwiazdkowa niespodzianka”.
Martynka to mała dziewczynka, która wraz z bratem i rodzicami wyjeżdża na wieś do rodziny aby spędzić tam wspólnie nadchodzące święta. Zima na wsi jest wspaniała. Można jeździć na sankach, łyżwach i lepić bałwana. Pewnego dnia, w samą wigilię, dzieje się tam coś tak niezwykłego, że nawet Martynka, która przecież na brak wyobraźni nie narzeka, niedowierza własnym oczom…
Ta piękna świąteczna opowieść to zaledwie ułamek tego co znalazłam w książeczce. Tuż po niej na dzieci czekają najróżniejsze pomysły na gwiazdkowe ozdoby. Martynka drobiazgowo podpowiada jak i z czego je wykonać. A jak mówią moje maluchy – dekoracji świątecznych nigdy dość. Tak więc na pewno pokusimy się o wykonanie kilku Martynkowych projektów.
To jednak nadal nie koniec. W następnej części lektury znajdziemy kilka świątecznych przepisów na słodkie smakołyki a wśród nich ciasteczka, baby, naleśniki i inne pyszności. Jest tutaj też przepis na lukier, który posłuży przy dekoracji wypieków, przelicznik miar oraz miejsce na nasze własne notatki i przepisy.
Książeczka jak widać pełna jest świątecznych inspiracji, toteż bardzo zainteresowała zarówno moje dzieci jak i mnie. Pomysły są na tyle ciekawe, że na pewno skorzystamy z kilku z nich przygotowując się do świąt.
Warta pochwały jest też nastrojowa i niezwykle kolorowa szata graficzna. Piękne, dość niecodzienne i bardzo realistyczne ilustracje skupiają na sobie uwagę młodego czytelnika, tak że aż trudno oderwać od nich wzrok. Czerwona, połyskująca brokatem okładka również prezentuje się niesamowicie i zachęca dzieciaczki do zajrzenia w jej karty. A na pewno warto to zrobić. Polecam ;)

 

Brak komentarzy: