poniedziałek, 15 grudnia 2014

"Las. Świat w obrazkach" Emilie BeaumontWydawnictwo: Olesiejuk

Rok wydania: 2014

Oprawa: miękka

Format: 180 x 215 mm

Liczba stron: 124

Cena: 9,99 zł


Moje dzieci zawsze cieszą się z każdego spaceru do lasu. Nigdy nie wiadomo co uda nam się tam zaobserwować. Ucieszyła wiec je ogromnie książka „Świat w obrazkach. Las”.
Na jej kartach znalazły najróżniejsze ciekawostki związane z lasem. Na wstępie kilka wskazówek odnośnie właściwego zachowania, tropienia i obserwacji jego mieszkańców. Następnie czytelnik poznaje bogatą florę leśną, która czyni las tak wyjątkowym miejscem. Dzieci uświadamiają sobie, że jest on różny w poszczególnych zakątkach naszej planety w zależności od panującego na danym obszarze klimatu czy ukształtowania terenu. Przeczytamy tu o najpopularniejszych gatunkach drzew, krzewów, mchów, kwiatów a nawet owocach, które tak lubimy.
Kolejny rozdział obrazuje życie powszechnie występujących zwierząt leśnych, takich jak owady, ptaki czy inni leśni mieszkańcy (np. dzik, jeleń, wiewiórka, borsuk, lis, niedźwiedź). Dowiemy się jak wygląda ich życie od narodzin, jak zdobywają pożywienie, czym właściwie żywią się dane gatunki, gdzie mają swoje kryjówki, gniazda, nory lub inne miejsca w których czują się bezpiecznie.
Na końcu znajdziemy kilka ciekawych pomysłów gier i zabaw umożliwiających odkrywanie tajemnic przyrody. Moje dzieci szczególnie zainteresowały się tu terrarium z dżdżownicami oraz pomysłem na zielnik.
„Świat w obrazkach” – wydawać by się mogło, że mamy w tym wypadku do czynienia z lekturą dla maluchów. Nic z tych rzeczy. Fakt, że ilustracje są nadzwyczaj liczne jednakże informacji również jest bardzo dużo. Oparte natomiast o kolorowe i zrozumiałe ilustracje są dla młodego czytelnika niezwykle przystępne. Taka kolorowa encyklopedia sprawi, że zdobywanie wiedzy staje się bardzo przyjemnie i proste. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko gorąco polecić i zachęcić do sięgnięcia po właśnie lekturę.
Brak komentarzy: