piątek, 28 listopada 2014

"Turlututu. A kuku, to ja!" Herve TulletWydawnictwo: Babaryba

Rok wydania: 2012

Oprawa: twarda

Format: 200 x 210 mm

Liczba stron: 80

Cena: 29,90 zł 25 zł


Twórczość francuskiego ilustratora oraz pisarza Hervé Tulleta jest ostatnio bardzo popularna również w naszym kraju. Niedawno pisałam o jego bestselerowej książce „Naciśnij mnie” dziś kolejna propozycja tego utalentowanego autora pt. Turlututu. A kuku, to ja!”.
Tym razem pojawia się nieco więcej treści oraz bohater o imieniu Trulututu. Wraz z nim dzieci  przeżyją wiele niesamowitych przygód. Bohater zarówno czytelnikowi jak i słuchaczowi książki przydziela najróżniejsze zadania np. śpiewanie piosenki, czarowanie, podróż statkiem kosmicznym czy jego odszukanie, dmuchanie, pocieranie, potrząsanie lub ciągnięcie za uszy. Jest więc ciekawie i śmiesznie.
Jest to z pewnością niestandardowa książka, która wymaga od nas sporo zaangażowania. Nudno na pewno więc nie jest. Publikacja sprawdzi się zdecydowanie w podróży ale i w domu nie pozwoli by wkradła się w codzienne czytanie dziecku niechciana rutyna.
Ilustracje są pełne żywych kolorów, zabawne i przyciągające wzrok maluchów. Znów mogę powiedzieć, że taka interaktywna propozycja odciąga nasze dzieciaczki od komputera, uczy i bawi zarazem. Zacieśnia przy okazji relacje rodzica z dzieckiem a to ogromna zaleta lektury.
Polecam każdemu maluchowi. Myślę, że taka książka bez problemu wciągnie na długo.

1 komentarz:

Magdalena T. pisze...

Wygląda interesująco. Sprawdzi się na pewno jako prezent pod choinkę ;)