sobota, 29 listopada 2014

"Niezwykłe przygody Świętego Mikołaja" Barbara WicherWydawnictwo: Skrzat

Rok wydania: 2013

Oprawa: miękka

Format: 200 x 190 mm

Liczba stron: 36

Cena: 4,72 zł


Święty Mikołaj to postać dobrze znana wszystkim dzieciom. Co roku w wieczór wigilijny pojawia się w naszych domach by obdarować nas wspaniałymi prezentami. Ma przy tym sporo przygód , które swoją drogą bardzo lubi. Jeśli jesteście ciekawi co przytrafiło się kiedyś Świętemu Mikołajowi koniecznie sięgnijcie po książeczkę pt. „Niezwykłe przygody Świętego Mikołaja”.
W jej wnętrzu znalazłam trzy niezbyt długie historyjki o Mikołaju. W pierwszej z nich pomylono go z kominiarzem, w drugiej zamienił się rolami z listonoszem a w trzeciej zaś niefortunnie spadł z dachu i spędził wieczór wigilijny, po raz pierwszy w swym życiu, wśród zwykłej rodziny spełniając tym samym marzenie pewnej dziewczynki.
Mikołaj, sympatyczny staruszek w czerwonym kubraczku, jest symbolem świąt Bożego Narodzenia. Bardzo by chciał aby wszystkie dzieci wierzyły w jego istnienie. Choćby nie wiem co zawsze pamięta o wszystkich dzieciach niepostrzeżenie wkładając pod choinkę wspaniałe prezenty. A jeśli przytrafi mu się jakaś niespodziewana przygoda jest niezmiernie szczęśliwy bo i on kocha niespodzianki.
Książeczka w ciekawy sposób przybliża młodym czytelnikiem sylwetkę Świętego Mikołaja, jego pracę i poświęcenie. Uczy też  maluchy, że tak naprawdę każdy z nas i nie tylko w okresie świąt, może być takim Mikołajem. Wystarczy być pomocnym i uczynnym nie oczekując od innych niczego w zamian.
Lektura jest pełna uroczych kolorowych ilustracji. Tekst jest łagodny, zrozumiały i ciekawy. Zabawne perypetie Mikołaja wciągają nawet najmłodsze dzieci. Polecam książeczkę wszystkim, którzy chcieliby dowiedzieć się jakie to niezwykłe przygody przytrafiają się Świętemu Mikołajowi.      


    

Brak komentarzy: