czwartek, 27 listopada 2014

"Naciśnij mnie" Hervé TulletWydawnictwo: Babaryba

Oprawa: twarda

Liczba stron: 56

Format: 220 x 220 mm

Rok wydania: 2011

                                             Cena: 29,90 zł 25 złKsiążki są magiczne, wciągające, czasem zabawne a czasem tak niezwykłe, że wręcz trudno je bliżej sklasyfikować.  Taka nietypowa publikacja pojawiła się w moim domu dość niedawno. Zdążyła jednak w dość krótkim czasie wprawić w zachwyt nie tylko moje maluchy. Chodzi tu o książkę, która zrobiła już ogromną furorę w 24 krajach a w Polsce ukazała się pt. „Naciśnij mnie”. Prosto, krótko i na temat.
Jej niezwykłość polega na tym, że stawia ona czytelnikowi pewne zadania, których konsekwencje przedstawione są na kolejnej stronie. Musimy np. naciskać odpowiednie guziczki, klaskać, dmuchać czy potrząsać. Brzmi ciekawie prawda?
Wygląda to tak: na każdej stronie znajduje się polecenie do wykonania oraz różna ilość kolorowych kropeczek. Zadanie polega na tym aby nadusić odpowiednią ilość razy daną kropeczkę, podmuchać na nie, potrząsnąć… Na następnej stronie zastajemy natomiast efekt naszego potrząsania czy dmuchania. Kropeczki przemieszczają się, zmieniając soje położenie.
Jest to naprawdę rewelacyjna interaktywna propozycja dla dzieci w wieku 2-6 lat. Maluchy pochłania bez reszty co stwierdzam obserwując własne dzieciaczki. Co ciekawe jest to interesujący sposób zabawy bez użycia komputera, po który maluchy sięgają ostatnio coraz częściej, zbyt często ;(
Mimo swej prostoty książeczka jest wręcz genialna. Polecenia bardzo proste niemniej jednak to  my rodzice musimy je odczytać więc nawet gdyby jakiś maluch miał problem z ich zrozumieniem, w co wątpię, zawsze jesteśmy pod ręką. Poza tym jest to też pożyteczny sposób na wspólną zabawę z dzieckiem.
I jeszcze jedna niespodzianka. Publikacja jest dwujęzyczna. Cały tekst znajdujący się na jej kartach, a jest go w sumie niewiele, zapisany jest po polsku i francusku. Może więc posłużyć również tym starszym dzieciom jako forma nauki.
Moim zdaniem książeczka jest fantastyczna a jej niecodzienna forma jest w tym wypadku ogromną zaletą. Tak oryginalna i kolorowa publikacja na pewno zachwyci każdego maluszka dostarczając mu masę uśmiechu i radości.

Brak komentarzy: