niedziela, 30 listopada 2014

"Kto prowadzi?" Leo TimmersWydawnictwo: Babaryba

Rok wydania: 2014

Format: 255 x 185 mm

Liczba stron: 32

Oprawa: twarda

                                                              Cena: 29,90 zł 25 zł


Czy wasze dzieci potrafią identyfikować dany pojazd z jego kierowcą? Bez względu jednak na to jaka jest odpowiedź jeżeli tylko spodobał się wam sam pomysł koniecznie sięgnijcie po książkę „Kto prowadzi?” i pobawcie się z dziećmi.
Cała zabawa w tym wypadku polega na dopasowaniu danego pojazdu do jego kierowcy. Mamy tu np. traktor, wóz strażacki, limuzynę, kabriolet a nawet samolot. Zadaniem malucha jest wybranie z czwórki potencjalnych prowadzących tego właściwego. Pomocny jest w tym odpowiedni strój kojarzący się z danym pojazdem. Ponadto dowiadujemy się jaki odgłos wydaje dane auto. A tego typu atrakcje dzieci bardzo lubią.
W lekturze tekstu jest bardzo niewiele. Mimo to myślę, że jest to naprawdę ciekawa propozycja dla młodego czytelnika. Oprócz zgadywanki mogą przecież naśladować odgłosy i zwyczajnie świetnie się bawić. Co ciekawe książka ta jest wydaniem dwujęzycznym. Na każdej ze stron tekst przedstawiony jest w języku polskim oraz angielskim.
Nie zapomniałam też wspomnieć o ilustracjach. Prezentują się bardzo estetycznie i kolorowo, są zrozumiałe ale i zabawne. Moje maluchy są nimi zachwycone.
Myślę, że książeczka spodoba się dzieciom i długo będzie dostarczać interesującej zabawy i rozrywki wszystkim odkrywczym maluszkom. Polecam ;)

Brak komentarzy: