wtorek, 4 listopada 2014

"Graj i śpiewaj. Świąteczne Melodie - Pianinko"Wydawnictwo: Olesiejuk

Liczba stron: 14

Format: 240 x 270 mm

Rok wydania: 2014

Oprawa: książka całokartonowa

Cena: 34,99 złDo świąt Bożego Narodzenia jeszcze grubo ponad miesiąc. Powoli zaczynam zastanawiać się jednak nad prezentami i wszystkim tym co wcześniej będę musiała zrobić. Do przygotowań oczywiście zawsze staram się angażować moje dzieci bo to przecież one najbardziej cieszą się z ich nadejścia. Tym razem maluchy otrzymały pianinko więc uczą się grać i śpiewać świąteczne piosenki. Wszystko to za sprawą publikacji pt. „Graj i Śpiewaj Świąteczne Melodie – Pianinko”. Na jej grubych kartonowych kartach dzieci znalazły nuty wraz z tekstem do zagrania siedmiu utworów: Pada śnieg, Jedzie Święty Mikołaj, Cicha noc, Przybieżeli do Betlejem, Bóg się rodzi, Wśród nocnej ciszy oraz Piosenka na powitanie Świętego Mikołaja.
Aby ułatwić dzieciom zagranie każdej z melodii na pięciolinii nie znajdują się tradycyjne nutki a tylko małe kółeczka opatrzone kolejno cyferkami. Taka sama numeracja znajduje się na pianinku na stałe połączonym z książeczką. W ten sposób nie znając nawet nut można zagrać i zaśpiewać fantastyczne świąteczne piosenki. Opracowano je bowiem specjalnie z myślą o najmłodszych dzieciach. Jeżeli maluchy nie znają natomiast cyferek  dodatkowo każde z kółeczek ma inny kolor tak więc oznaczenia są naprawdę bardzo proste i czytelne. Grać można natomiast zarówno na białych (1-14) jak i czarnych (1-9) klawiszach, jak kto woli.
Publikacja jest bardzo kolorowa i pełna świątecznego klimatu. Przy każdej melodii znajduje się odpowiednio do niej dobrana piękna i duża ilustracja. Melodie jak wspomniałam wcześniej są na tyle proste, że moja sześciolatka już po kilku próbach zagrała je całkiem nieźle. Skoro więc do świąt pozostało jeszcze trochę czasu na pewno zdąży opanować je do perfekcji. Co ważne sprawia jej to masę radości. Motywuje też fakt, że dość szybko zauważa efekty swych ćwiczeń grając za każdym razem coraz lepiej i płynniej.
Pianinko zasilane jest dwoma bateriami AA (tzw. paluszkami). Gra bardzo ładnie i wydaje przyjemne dla ucha dźwięki. Wychodzi na to, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą miały naprawdę wspaniałą oprawę muzyczną w naszym domu.
Polecam ;)Brak komentarzy: