wtorek, 25 listopada 2014

"Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka" Petr HoráčekWydawnictwo: Babaryba

Rok wydania: 2011

Format: 250 x 275 mm

Liczba stron: 36

Oprawa: twarda

Cena: 29,90 zł  25 złBoże Narodzenie to święta pełne symboli i pięknych tradycji. Nawiązuje do tego polsko – angielska bajka pt. Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka”.
Gdy nadszedł długo wyczekiwany wieczór wigilijny grupka przyjaciół spotkała się przy choince. Drzewko nie miało jednak gwiazdy na czubku jak być powinno, więc gąska Zuzia ku zaskoczeniu innych postanowiła ją zdobyć. Czy udało jej się tego dokonać i jakie niezwykłe przygody przeżyła w trakcie swej wędrówki dowiecie się sięgając po tę uroczą książeczkę…
Lektura uświadamia dzieciom jak wielka jest siła przyjaźni i jak niezwykła magia towarzyszy świętom Bożego Narodzenia. W tym szczególnym czasie dobra materialne schodzą na drugi plan a najważniejsze stają się rzeczy, których nie kupimy za żadne pieniądze.
Książka jest przepięknie ilustrowana. Ilustracje wysuwają się wręcz na pierwszy plan, skupiają uwagę i wyostrzają wyobraźnię czytelnika na tę pasjonującą aczkolwiek niezbyt długą opowieść.
Myślę, że atutem lektury jest też dwujęzyczna wersja bajki przedstawiona po polsku i angielsku. Króciutki tekst sprawia, że z powodzeniem można przeczytać bajkę najmłodszym dzieciom nie obawiając się, że zbyt szybko się znudzą. Fajne są przy tym powtarzające się odgłosy zwierząt, które lubi chyba każdy maluch. Starszaki będą mogły natomiast poćwiczyć z wersją angielską. Na pewno będzie to dla nich ciekawe i bardzo pouczające doświadczenie.
Historia  opowiedziana jest krótkimi i nieskomplikowanymi zdaniami, w  których zawarte jest tak wiele. Jest to rewelacyjna pozycja książkowa dla dzieci w każdym wielu. Mnie zachwyciła już sama okładka, ale powiem wam w sekrecie, że w środku jest jeszcze bardziej magicznie, prawdziwy kosmos ;)