piątek, 24 października 2014

"Wielka księga. Basia" Stanecka ZofiaWydawnictwo: Egmont

Rok wydania: 2013

Oprawa: miękka

Format: 205 x 168 mm

Liczba stron: 160

Cena: 23,99 zł


"Wielka księga. Basia" to interesująca książka dla najmłodszych autorstwa Zofii Staneckiej z barwnymi ilustracjami Marianny Oklejak. W prezentowanej publikacji maluchy znajdą aż 28 niezbyt długich opowiadań z życia tytułowej bohaterki. Są to historyjki, w których czytelnik ma okazję poznać bliżej Basię oraz jej rodzinę w różnych sytuacjach życiowych. Dziewczynka nie chodzi jeszcze do szkoły za to każdego dnia uczy się czegoś nowego.
Perypetie Basi często są śmieszne i zabawne i to właśnie sprawiło, że moja niewiele starsza córka bardzo chętnie sięga po książeczki z jej przygodami. Oprócz sporej dawki humoru Basia daje jednak młodym czytelnikom znacznie więcej. Sprawia bowiem, że maluchy uczą się wraz z nią wielu ważnych i ciekawych rzeczy. Dzieci dzięki lekturze zrozumieją np. że warto być cierpliwym, noc wcale nie jest straszna, jest wiele zalet bycia małym, rodzeństwo, zarówno to starsze jak i młodsze, może być naprawdę fajne …
Lektura, dzięki temu, że zawiera prawdziwe i realne historyjki uczy maluchy sprawiając, że ich problemy stają się mniejsze lub w ogóle przestają istnieć. Jest też wspaniałym pretekstem dla rodzica do podjęcia rozmowy z dzieckiem na tematy trudne i niejasne. Czyta się ją naprawdę lekko i przyjemnie dlatego sprawdza się w każdym miejscu i o każdej porze. Język jest natomiast bardzo zrozumiały a mnogość opowiadań sprawia, że lektura będzie towarzyszyć nam przez długi czas i z pewnością nawet kilkurazowe jej przeczytanie nikogo nie znudzi.
Polecam prezentowaną publikację wszystkim dzieciom. Na pewno dostarczy im wielu emocjonujących wrażeń, rozbawi i pochłonie na długi czas. Tak bynajmniej było w naszym przypadku.
Moja ocena 9/10


Brak komentarzy: