poniedziałek, 20 października 2014

"Niezwykła Arka Noego" / "Jonasz i wielka ryba" Michael BerghofWydawnictwo: Święty Wojciech

Rok wydania: 2014

Oprawa: twarda

Format: 193 x 260 mm

Liczba stron: 10

Cena: 18zł


Jak połączyć zabawę z nauką lub jak kto woli przyjemne z pożytecznym? Już podpowiadam ;) Ciekawym rozwiązaniem są książeczki z puzzlami. Mam tu na myśli dwie takie publikacje "Niezwykła Arka Noego" oraz "Jonasz i wielka ryba". Każda z historii zaczerpnięta jest z Biblii. Maluchy mają okazję poznać więc niezwykłą opowieść o Arce Noego oraz Jonasza połkniętego przez ogromną rybę. Obie te opowieści opowiedziane są w sposób jasny i zrozumiały dla najmłodszych. Nie są też zbyt długie więc nie znudzą dzieci. Wielobarwne ilustracje uprzyjemnią natomiast czytanie i rozbudzą w nich wyobraźnię.
Bardzo ciekawym elementem lektury są puzzle. W każdej książeczce znajdują się aż cztery szesnastoelementowe układanki. Każda z nich przedstawia ilustrację nawiązującą do opisywanej historii. Dodatkowy uchwyt umożliwi zabranie książeczki ze sobą w dowolne miejsce. Nie trzeba się przy tym martwić, że po drodze zgubimy którąś z układanek. Znajdują się one bowiem w specjalnie przygotowanych wgłębieniach grubych kartonowych kart.
Wykonanie książeczek jest bardzo porządne a przy tym niebywale estetyczne i kolorowe. Obie kartonówki cieszą się w naszym domu sporym zainteresowaniem. Dzieci znają już dobrze ich historie jednak nadal dużo radości sprawia im układanie puzzli. Aura na zewnątrz sprzyja tego typu zabawom więc trafiły one do naszego domu w bardzo dobrym momencie. Zachęcam do sięgnięcia po obie te urocze książeczki. Dobra zabawa gwarantowana.
Moja ocena 10/10
Brak komentarzy: