środa, 1 października 2014

"Najpiękniejsze bajki świata"

Wydawnictwo: Bellona

Rok wydania: 2011

Liczba stron: 124

Format: 210 x 225 mm

Oprawa: twarda

                                                             Cena: 28 złZnam bajki, których moje dzieci mogłyby słuchać bez końca i które doskonale sama pamiętam z dzieciństwa. Właśnie kilka takich tytułów znalazłam w bardzo ciekawej książce pt. „Najpiękniejsze bajki świata”.
Na kartach tej przykuwającej swą bogata kolorystyką publikacji znajdują się takie bajki jak Jaś i Małgosia (autorstwa braci Grimm, opublikowana po raz pierwszy w 1812r.), Kopciuszek (autorstwa CharlesaPerraulta, spisana po raz pierwszy w 1812r.), Roszpunka (autorstwa braci Grimm, opublikowana po raz pierwszy w 1812r.), Piękna i bestia (po raz pierwszy spisana w XVIII w. przez Gabrielle – Suzanne Barbot de Villeneuve) oraz Śpiąca królewna (autorstwa Charlesa Perraulta, opublikowana po raz pierwszy w 1812r.)same perełki literatury dziecięcej. Każda historia jest inna jednak każdą przepełnia niesamowita magia i wspaniały baśniowy klimat. Doświadczenia bohaterów, ich przygody i odwaga rozpalają od pokoleń wyobraźnię nie tylko najmłodszych czytelników. Pomagają też w przyswojeniu właściwych zasad i wartości, poruszają i śmieszą na przemian.
Bardzo spodobała nam się szata graficzna książeczki. Lektura jest kolorowa a ilustracje powiedziałabym tradycyjne, pełne uroku i ciepła, po prostu piękne. Naprawdę trudno oderwać od nich wzrok. Sam tekst jest średniej długości a na każdej stronie znajduje się zazwyczaj kilka wersów, które czyta się przyjemnie i szybciutko.
Myślę, że taka lektura powinna znaleźć się w każdej dziecięcej biblioteczce. Maluchy czerpią z bajek wiele cennych doświadczeń, wyciągają wnioski i przede wszystkim dobrze się bawią, są ponadto świadkami triumfalnej walki dobra nad złem, która przypomina im, że dobre i szlachetne uczynki, serce okazane innym zawsze zostaną nagrodzone i docenione. Na pewno do sięgnięcia po tak rewelacyjny tomik nie trzeba nikogo zachęcać. Książka będzie też bardzo miłym prezentem, który z pewnością ucieszy każdego obdarowanego malucha.
Polecam ;)
Moja ocena 10/10Brak komentarzy: