wtorek, 21 października 2014

"Mumia. Wyścig w bandażach" Michael Kiesling, Wolfgang Kramer

Wydawca gry planszowej: Egmont

Wiek graczy: 8 - 108 lat

Ilość graczy: 2 - 6

Czas rozgrywki: 30 min.

Data wydania: 21.07.2014 r.

Cena detaliczna: 99,99 zł

                                                                Sklep Egmont: 89,99 złGry planszowe zaskakują ostatnio swą różnorodnością i pomysłowością swych twórców. „Mumia. Wyścig w bandażach” jest właśnie jedną z takich gier.
W sporym kartonowym pudle znalazłam dużą ilość najróżniejszych elementów, wiec od razu pomyślałam, że będzie ciekawie. Na elementy podstawowe składają się:
18 kafelków zagrożeń
8 kafelków skarbów
8 kafelków wielbłądów
Pole start
Pole meta
8 drewnianych strażników
2 kostki do gry
4 żetony mumii
Mumia
18 drewnianych i kolorowych pionków, po 3 dla każdego gracza (czerwone, pomarańczowe, fioletowe, zielone, niebieskie i żółte)
To jednak nie wszystko. Bardziej zaawansowany wariant gry przewiduje użycie elementów dodatkowych, takich jak:
10 żetonów akcji
2 kapelusze (pecha i szczęścia)
4 kafelki wymiany
8 kafelków ryzyka
Zasady gry są następujące. Każdy z graczy rzuca kolejno dwoma kostkami. W zależności od tego co pokażą kości porusza się swoim pionkiem, mumią lub strażnikiem. Gdy dany pionek przemieszczamy na inne pole i opuszczany kafelek pozostaje pusty wówczas staje się on nasza własnością i zabieramy go. Gdy natomiast wszystkie pionki choćby jednego gracza dotrą do mety rozgrywka dobiega końca.
Wbrew wcześniejszym obawom gra wcale nie jest skomplikowana. Chyba, że wybierzemy drugi jej wariant i skorzystamy z dodatków dołączonych do zestawu. Wariant podstawowy jest jak najbardziej prosty i ciekawy. Gra w której uczestniczy przecież mumia nie może być nudna. Upiorne ilustracje na kafelkach dodają jej natomiast dreszczyku tajemniczości. Cała rozgrywka trwa dość długo ale jest tak wciągająca, że nie wiadomo kiedy mija czas. Na pewno uprzyjemni nam długie jesienne wieczory, będzie tez pretekstem do spędzania czasu wspólnie całą rodziną.
Z czystym sercem mogę polecić tę grę każdemu ;)
Moja ocena 9/10

1 komentarz:

Ada Drygas pisze...

bardzo fajna gra! spokojnie mogę polecić :) chrobry