środa, 22 października 2014

„Kubatu. I tak nie uwierzysz” Przemysław Surma, Jakub Syty

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Format: 215 x 290 mm

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2014

Cena detaliczna: 24,90 zł

                                                   Sklep Egmont: 22,49 złDzieci wierzą, że ich ukochane zabawki są magiczne i wyjątkowe, traktują jej jak przyjaciół. Temat ten porusza autor komiksu „Kubatu. I tak nie uwierzysz”. Przenosi on bowiem czytelnika w niezwykły świat, do krainy z której zabawki wysyłane są do dzieci. Wszystko to za sprawą Kubatu, papugi, która jest właśnie jedną z nich. Gdy chłopiec zaczyna sadzić, że jest już za duży na zasypianie z pluszakiem, nadchodzi czas by ten go opuścił. Jednak chłopiec obawia się rozłąki z przyjacielem. Czy pozwoli mu odejść, czy zapomni o ukochanej zabawce …?
Komiks powstał z myślą o najmłodszych dzieciach. Temat jest moim zdaniem bardzo interesujący i trafiony, bo przecież każdy maluch ma jakąś swoją ulubiona zabawkę bez której nie może zasnąć i z którą nigdy się nie rozstaje. Jest ona więc dla niego wyjątkowa i niezwykła.
Publikacja nie jest zbyt obszerna. Tekstu nie ma wiele a dialogi są raczej krótkie. Dodatkowo duża czcionka ułatwia samodzielne czytanie młodszym dzieciom. Ilustracje również są raczej proste. Może nie tętnią kolorami za to na pewno są zrozumiałe a nawet zabawne. I o to przecież chodzi.
Komiks został nagrodzony w pierwszej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”. Myślę też, że spodoba się dzieciom. Moje odebrały go bardzo pozytywnie. Temat rzeczywiście okazał się bardzo absorbujący a ich wyobraźnia nagle jakby obudziła się ze snu. Choćby właśnie dla tej niezwykłej chwili warto zainteresować się prezentowaną książeczką.
Na pewno sprowadzi ona na maluchy bajecznie kolorowe sny. Zachęcam do lektury ;)
Moja ocena 8/10Brak komentarzy: