poniedziałek, 27 października 2014

"Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce" Tomasz Szwed

Wydawnictwo: Bis

Rok wydania: 2010

Oprawa: twarda

Format: 168 x 240 mm

Liczba stron: 96

Cena: 26 złW naszym domu gościło już bardzo wiele książeczek przybliżających dzieciom historie o zwierzakach. Nadal czujemy mały niedosyt i sięgamy po kolejne i kolejne … Bardzo spodobała nam się publikacja Tomasza Szweda, popularnego piosenkarza, kompozytora i pisarza pt. „Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce”. Książka niejako związana jest też z pracą autora, który zajmuje się między innymi dziećmi przebywającymi w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka w stanie śpiączki.
Na kartach książki znajdziemy aż 9 najróżniejszych opowieści. Ich akcja rozpoczyna się i kończy wczesną wiosną. Czytelnik śledzi cały rok funkcjonowania leśnej kliniki. Dzieje się w niej natomiast bardzo wiele. Co rusz pojawiają się nowi pacjenci uskarżający się na najróżniejsze dolegliwości. Częstokroć przyczyną ich nieszczęść jest człowiek zaśmiecający las i bezmyślnie niszczący przyrodę. Pacjentów troskliwie leczy i obdarza szczególną opieką wyspecjalizowana kadra kliniki. Mogą w niej liczyć na oddanego ordynatora kliniki profesora Borsuka, pediatrę – doktor Łasiczkę, stażystę – doktora Susła, siostry Wiewiórki, siostrę przełożoną Gronostaj Kazimierę, siostrę instrumentariuszkę – panią Srokę, klinicznego hydroterapeutę – pana Wydrę, kierownika składu aptecznego – pana Chomika oraz kierowniczkę przyklinicznej jadłodajni „Smaczne Jedzonko” – panią Jeżową.
Każda z historii jest ciepła i wciągająca. Co ważne uczy maluchy odpowiedzialnego zachowania w kontaktach z naturą. Całość czyta się naprawdę przyjemnie i lekko a tekst jest jak najbardziej zrozumiały i przystępny dla maluchów w każdym wieku. Publikację wzbogacają równie urocze ilustracje będące wspaniałym uzupełnieniem jej ciekawej treści.
Tę książkę na pewno zaliczymy do grona naszych ulubieńców i zdecydowanie powrócimy do niej nie raz. Jest ona ciekawym pomysłem na oswojenie malucha do kontaktach z lekarzem. Zwraca też uwagę na fakt, że zwierzaki cierpią i chorują tak samo jak my. Jednak bez obaw. Lektura na pewno nie przestraszy młodego czytelnika. Łagodny język autora oraz sposób w jaki przedstawia każdą opowieść rozpala w dzieciach wyobraźnię sprowadzając spokojny sen. Na pewno warto zwrócić na nią uwagę i sprezentować maluchom. Polecam ;)
Moja ocena 10/10Brak komentarzy: