wtorek, 28 października 2014

"Jesień w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce" Tomasz SzwedWydawnictwo: Bis

Rok wydania: 2012

Oprawa: twarda

Format: 168 x 240 mm

Liczba stron: 112

Cena: 26 zł


Nastała jesień. Liście spadają z drzew a wiatr rozwiewa je po całej okolicy. Pogoda nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. Zwierzęta rozpoczęły przygotowania do nadejścia zimy …
O tym wszystkim przeczytamy w książce skierowanej do dzieci pt. „Jesień w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce”. Jak się okazuje jesień to niezwykle pracowita pora roku dla mieszkańców lasu. W tym czasie również klinika w Leśnej Górce gromadzi zapasy, które pozwolą jej funkcjonować sprawnie w zimie. Wszyscy mieszkańcy lasu tudzież potencjalni pacjenci kliniki przynoszą do jej spiżarni najróżniejszą żywność oraz zioła. Bez przerwy przyjmowani są też chorzy wymagający medycznej pomocy. Niestety dość często sprawcą ich kłopotów jest człowiek pozostawiający w lesie masę śmieci oraz zastawiający sidła. Wyspecjalizowany i oddany personel kliniki zawsze staje jednak na wysokości zadania przywracając zdrowie nawet w najcięższych przypadkach.
Książka zawiera 10 opowieści o mieszkańcach Leśnej Górki. Każda z nich przybliża nam nie tylko sylwetki zwierząt ale przede wszystkim sposób funkcjonowania kliniki czy postępowania z chorymi.
Moje dzieci bardzo ciepło i entuzjastycznie przyjęły kolejny tom opowiadający o leśnej klinice. Sympatyczni bohaterowie, niezwykle zajmujące i ciekawe sceny oraz niebywała lekkość z jaką opowiada je autor sprawiły, że nie sposób oderwać się od lektury. Karty książki dodatkowo wzbogacają piękne i wielobarwne ilustracje, których autorką jest Aneta Krella-Moch. Ciekawym dodatkiem a zarazem ogromną atrakcją jest dołączona do książeczki płyta na której maluchy znajdą 6 wesołych piosenek Pana Psa do tańczenia i śpiewania.
Cała publikacja jest fantastyczna. My na pewno sięgniemy po nią jeszcze nie raz. Polecamy też pozostałe części z serii "Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce" oraz "Zima w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce".
Nie sposób przejść obojętnie obok żadnej z nich. Polecam gorąco ;)
Moja ocena 10/10


Brak komentarzy: