czwartek, 9 października 2014

"Łamigłówki obrazkowe" / "Zakręcone łamigłówki" / "Zabawne łamigłówki"Wydawnictwo: Jedność
Rok wydania: 2014
Format: 163 x 228 mm
Liczba stron: 144
Oprawa: miękka
Cena: 9,90 zł
Książeczki z najróżniejszymi łamigłówkami są ostatnio bardzo popularne wśród dzieci. Stanowią źródło rozrywki i zabawy przepędzając nudę w las. Kiedyś to ja musiałam podsuwać je dzieciom, dziś ku mojej uciesze sięgają po nie zupełnie same i to praktycznie codziennie.
Na rynku jest sporo publikacji tego typu. Myślę, że na uwagę zasługuje seria „Ćwiczę umysł” oferująca takie tytuły jak „Łamigłówki obrazkowe”, „Zakręcone łamigłówki” oraz „Zabawne łamigłówki”.
 
Książeczki przede wszystkim różnią się kolorami. "Łamigłówki obrazkowe" mają śliczny fioletowy kolor, swoją drogą bardzo lubiany rzez dziewczynki. Łamigłówki te są jednak tak różnorodne, że zainteresują na równi chłopców jak i dziewczynki. Tutaj największą część stanowią właśnie zadania obrazkowe i są zwyczajnie najprostsze.

Druga z publikacji czyli "Zakręcone łamigłówki" skierowana jest już do nieco starszych dzieci. Tu bowiem trzeba znać alfabet, umieć czytać, pisać i liczyć. W tym wypadku całość ma piękny czerwony kolor.

Ostatni z tomików "Zabawne łamigłówki" to książeczka łącząca elementy dwóch poprzednich tytułów. Niby część zadań wymaga od dziecka znajomości literek ale z drugiej strony spora część już niekoniecznie. Tutaj szata graficzna ma cudowny zielony kolorek.

We wszystkich trzech książeczkach na każdej stronie znajduje się krótkie polecenie oraz jedno zadanko. Łamigłówki są bardzo różnorodne od mniej lub bardziej zawiłych labiryntów poprzez łączenie kropek, odnajdywanie różnic, układanie puzzli aż po sudoku i wiele wiele innych. Każdy maluch ma możliwość znalezienia w nich czegoś w sam raz dla siebie. Co ważne na końcu zbiorków znajdują się poprawne odpowiedzi na każde z zadań więc w razie niepewności można tam śmiało zajrzeć i sprawdzić poprawność ich wykonania. Naprawdę rewelacyjna sprawa i nie często spotykana w tego typu książeczkach.
Łamigłówki bardzo spodobały się moim maluchom. Sprawdziły się w domu, samochodzie a nawet szkole bo i tam zawędrowały w plecaku córki. Te niewielkie książeczki mają duży wpływ na rozwój dziecka. Maluchy dzięki nim ćwiczą rączkę, uczą się logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię. Wszystko to ściśle łączy się z dobra zabawą i satysfakcją z wykonanego zadania. Na pewno warto się nimi zainteresować, szczególnie, że dni są coraz co raz krótsze a i pogoda zdaje się nas nie rozpieszczać. Warto więc pożytecznie i miło spędzić wolny czas sięgając właśnie po prezentowane dziś łamigłówki.
Polecam ;)
Moja ocena 10/10  


1 komentarz:

Kalina Nawrot pisze...

faktycznie jest to fajna rozrywka dla dzieci, a przy tym nie bezmyślna ;)
akcesorialazienkowe.net.pl