środa, 3 września 2014

„Zosia Samosia” / „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” Julian TuwimWydawnictwo: Skrzat

Rok wydania: 2014

Liczba stron: 10

Format: 200 x 190 mm

Oprawa: sztywnostronicowa

                                                                                       Cena: 6,32 zł


Julian Tuwim (1894 – 1953) tuż obok Jana Brzechwy to mój ulubiony poeta z czasów dzieciństwa. Jego dźwięczna i żywiołowa poezja przyciągała mnie jak magnez dlatego też z ogromnym entuzjazmem podsuwam utwory tegoż właśnie autora swoim dzieciaczkom już od najmłodszych lat. Tym razem chciałabym opowiedzieć o dwóch przeuroczych książeczkach noszących tytuły "Zosia Samosia" oraz "Pan Maluśkiewicz i wieloryb".
Obie te publikacje połączyły sympatyczne ilustracje Kazimierza Wasilewskiego. Myślę, że nie ma sensu analizować w tym miejscu treści tych wspaniałych rymowanek gdyż pewnie każdy pamięta je z czasów dzieciństwa. Skupię się więc na samym wydaniu, które już na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo estetycznie, kolorowo i ciekawie.
Obie książeczki są solidne a kartonowe karty gwarantują im długowieczność. Ilustracje jak wspomniałam wcześniej są bardzo kolorowe, ciepłe i zostały niezwykle entuzjastycznie odebrane przez moje maluchy. Sam tekst natomiast jest wyrazisty, pisany dużą czarną czcionką zachęcając te nieco starsze dzieci do samodzielnego czytania. Warte pochwały są również zaokrąglone rogi obu książeczek co bardzo lubię i na co zawsze zwracam uwagę.
Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zachęcić do zwrócenia uwagi na obie prezentowane publikacje. Wiersze Tuwima mają w sobie niebywałą magię i zarażają poczuciem humoru swych odbiorców. Ukryta w nich mądrość sprawia natomiast, że pokochały je nie tylko dzieci i nie tylko dzieci tak ochoczo sięgają po nie po dziś dzień … ;)
Polecam ;)
Moja ocena 10/10
 


Brak komentarzy: